'Alçakça ve haince bir saldırıdır'

  • Giriş : 19.01.2007 / 00:00:00

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesini "Alçakça ve haince bir saldırı" olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile birlikte Hrant Dink'in öldürülmesi üzerine Ankara'dan İstanbul'a geldi. THY'nin tarifeli uçağı ile saat 18.00'de İstanbul'a gelen Aksu ve Çiçek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cemil Çiçek, "İşin bu safhasında olsa olsa sadece hissiyatımızı ifade edebiliriz. Sayın Başbakanımız bu olayı nefretle kınadığını ifade etti. Gerçekten alçakça ve haince bir saldırıdır. Sebebi, amacı, niyeti, gerekçesi ne olursa olsun bu cinayetin alçakça ve hunharca olduğu gerçeğini değiştirmez. İçişleri Bakanımızla valilikte toplantıya katılacağız. Toplantının ardından gerekli açıklamayı yapacağız." diye konuştu.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da, "Tehditler aldığını söylüyordu. Size koruma talebi geldi mi?" şeklindeki soruyu "Hayır, böyle bir talep yok. Toplantıdan sonra açıklama yapacağız" diyerek cevapladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious