Aldatılan kadın rövanşı aldı

Aldatılan kadın rövanşı aldı.9759
  • Giriş : 10.07.2008 / 08:41:00

2. çocuğu doğurduğunda kocası evi terketti. Üstelik sahte belgelerle eşinden habersiz boşandı. Rövanşı ağır oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana'da, kendisini sahte kimlikle haberi olmadan boşayan kocası hakkında boşanma davası açan kadın, 25 bin YTL tazminat ve çocukları için aylık 500 YTL nafaka kazandı. Koca ayrıca 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, müşteki Hatice Kılıç (38) katılırken, ''iadeyi muhakeme ve boşanma'' talep ettiği İsa Kılıç (38) gelmedi.

KOCA EVİ TERKEDİNCE BABA OCAĞINA DÖNDÜ

Hatice Kılıç, ifadesinde, eşinin, 2005 yılında ikinci oğlu Burak Mizan'ı (3) doğurduğu sırada evi terk ettiğini, bunun üzerine kendisinin de baba evine döndüğünü söyledi.

HEM BOŞADI HEM DE 25 BİN BİN YTL KAZANDI

Eşinin büyük oğlu Atahan'ı (8) yıllarca kendisine göstermediğini öne süren Hatice Kılıç, ''Özel bir şirkete iş başvurusu yaptığımda eşimin beni sahte kimlik kullanarak boşadığını öğrendim. Benden boşanmak istediğini söylese boşanırdım. Sahte boşamanın iptalini ve eşimden boşanıp, 100 bin YTL tazminat ödemesini istiyorum'' dedi.

Mahkeme, sahte boşanmanın iptal edilmesine ve çiftin boşanmasına, çocuklardan Atahan'a 300 YTL, Burak Mizan'a ise 200 YTL nafaka bağlanmasına ve Hatice Kılıç'ın 25 bin YTL manevi tazminat almasına karar verdi.

KOCAYA 22.5 YIL HAPİS İSTENDİ

Bu arada, Hatice Kılıç'ın şikayeti üzerine İsa Kılıç hakkında ''ikametgah, nüfus cüzdanı çıkartma belgesi ve nüfus cüzdanında sahtecilik yaptığı'' gerekçesiyle 22 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle Adana 7. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davanın sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*