Aldatılan kocanın amansız takibi

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Ağrı'da çiftçilik yapan Hanefi Polat, eşi Songül Polat'ı kaçırdığını iddia ettiği Ahmet Kahya'yı, İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde tabancayla vurarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay, Sekiz Eylül Mahallesi Kirazlı Caddesi 134 Sokak'ta, bugün saat 10.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, bir zeytinyağı fabrikasında işçi olarak çalışan ve eşinden 2 ay önce ayrılan bir çocuk babası Ahmet Kahya (28), 6 ay önce cep telefonundan mesaj attığı Ağrı'da oturan 4 çocuk annesi Songül Polat ile 35 ile tanıştı. Mesajlaşmayla başlayan arkadaşlıklarının kısa sürede aşka dönüşmesi üzerine Ağrı'ya giden Ahmet Kahya, Songül Polat'ı kaçırarak İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'ndeki evine getirdi.
Çiftçilik yapan Hanefi Polat (42) eşinin Ahmet Kahya ile kaçtığını belirleyerek, peşlerinden Kemalpaşa'ya geldi. Eşini kaçıran Ahmet Kahya'yı iş çıkışında bulan Polat, eşini bırakmasını söyledi. Öfkeli kocadan çekinen Kahya, Songül Polat'ı İzmir'deki akrabalarının yanına bıraktı. Ancak Songül, tekrar Kahya'nın yanına döndü. Eşinin tekrar sevgilisinin yanına döndüğünü öğrenen Hanefi Polat, konuşmak için tekrar Kahya'nın yanına gitti. Aralarında çıkan tartışmanın büyümesi üzerine Hanefi Polat, belinden çıkarttığı tabancayla üç el ateş ederek, Kahya'yı göğsünden ve sırtından vurdu. Kahya olay yerinde ölürken, Hanefi Polat kaçtı.
Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ve savcının yaptığı incemelemenin ardından Kahya'nın cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Çevrede çalışma başlatan polis ekipleri katil zanlısı Hanefi Polat'ı, bir kahvehanede otururken yakalayarak gözaltına aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious