Aldatıldığını düşündü ailesini katletti

Aldatıldığını düşündü ailesini katletti .7028
  • Giriş : 25.10.2007 / 13:55:00

Aldatıldığını düşündü ailesini katletti. Önce eşini ve iki oğlunu vurdu, sonra bileklerini keserek intihar etmek istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, daha önce görev yaptığı Mersin Limanı’nın özelleştirilmesi üzerine 3 ay önce Bandırma’ya atanan ve Liman İşletmesinde makinist olarak görev yaptığı öğrenilen Vahdettin G. (42), sabaha karşı iş yerinden çıkarak Paşabayırı Mahallesi Eski Edincik Caddesi’ndeki evine geldi.

Evde eşi Arzu G. (30) ile henüz belirlenemeyen nedenle tartışmaya başlayan zanlı, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, evde bulunan pompalı tüfekle eşini vurdu.

Bu sırada gürültüye uyanarak yatağından kalkan ve annesini kanlar içinde yerde yattığını gören Ozan (14), babasının tüfeği kendisine doğrultması üzerine kaçmaya çalıştı, ancak zanlı arkasından yetiştiği oğluna evinin kapısı önünde ateş etti. Daha sonra yatağında uyuyan diğer oğlu Samet’i (10) de vuran Vahdettin G, bıçakla iki bileğini keserek intihara teşebbüs etti.

Çiftin komşularının "155 Polis İmdat"ı arayarak aile kavgası olduğunu bildirmeleri üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri, bir süre çalmalarına rağmen açılmayan kapıyı kırıp evde girdiklerinde korkunç manzarayla karşılaştılar.

Anne ve iki çocuğun olay yerinde öldüğünü belirleyen ekipler, tüfekte mermi kalmaması nedeniyle bıçakla intihar girişiminde bulunduğu bildirilen Vahdettin G’yi de yerde baygın halde buldular.
Kapıdağ Devlet Hastanesine kaldırılarak ameliyata alınan zanlının sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Evde yapılan aramada, Vahdettin G’nin "Eşini kendisini başkalarıyla aldattığı için, çocuklarını da yetim kalmamaları için öldürdüğüne" ilişkin bir not bulunduğu bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious