''Aldığımız tedbirlerle bu kış halkımız üşümeyecek"

''Aldığımız tedbirlerle bu kış halkımız üşümeyecek
  • Giriş : 14.01.2008 / 16:16:00
  • Güncelleme : 14.01.2008 / 18:31:05

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler,''9 günlük gaz kaldığı söylentilerine'' son noktayı koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Aldığımız tedbirler sayesinde bu kış halkımızı üşütmeyeceğiz'' dedi.
Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla Elektrik İşleri Etüt İdaresi'nce gerçekleştirilen 'En-Ver Şenliği'ne katılan Bakan Güler, burada gazetecilerin sorularını cevapladı. Sorular üzerine Güler, İran'dan gelen doğalgazın bir süre daha gecikeceğini belirterek, "Alınan tedbirler sayesinde bu kış inşallah halkımızı üşütmeyeceğiz. Azerbaycan'dan gaz geliyor, bunu kullanıyoruz, bu son derece önemli bir proje'' diye konuştu. Güler, ayrıca yeraltı deposunu da devreye aldıklarını bildirdi.
Mavi Akım'dan da gazın tam kapasiteyle geldiğini belirten Güler, ayrıca Marmara Ereğlisi'ndeki sıvılaştırılmış enerji terminalinin de kapasitesinin artırıldığını dile getirdi.
Bir gazetecinin, ''9 günlük gaz kaldığı söylentilerine'' ilişkin sorusu üzerine de Güler, zaman zaman çelişkili sözlerin söylendiğini, ancak öncelikle sorumlunun kendileri ve yetkili kurumun da BOTAŞ olduğunu vurguladı.
Güler, ''Bizim dışımızdaki arkadaşların söylediklerini dinleyin ama bizimle teyit edin. Sonuç olarak halkımızı üşütmeden zorlu kışı geçirmeye çalışacağız'' dedi.
Güler, Türkiye'nin kendi doğalgazını ve petrolünü bulma yönünde çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, Mısır'dan gelen gaz için de hatların döşendiğini ve gelecek yıla yetiştirilmeye çalışıldığı söyledi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious