Alemdaroğlu ailesini soyan hizmetli serbest

Alemdaroğlu ailesini soyan hizmetli serbest.10848
  • Giriş : 16.01.2009 / 16:50:00

Eski İÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun eşi Duygu Alemdaroğlu'nun mücevherlerini ve 900 TL'sini çaldığı iddiasıyla yargılanan Türkmenistan uyruklu kadının 1 yıl 8 ay hapis cezası ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu olarak yargılanan Türkmenisten uyruklu sanık Nesima Hudaybergenova hazır bulundu.

Duruşmada son savunmasını yapan Hudaybergenova, ''şikayetçi'' Duygu Alemdaroğlu'nun yanında çalıştığını, mücevherleri ve parayı çaldığını itiraf etti.
Hudaybergenova, iddiaların aksine çatal bıçak takımı çalmadığını, aldığı mücevherleri ve parayı da iade ettiğini anlatarak, ''Hayatımda ilk defa böyle bir şey yaptım, 3 çocuğum var, kocam çalışmıyor, çok pişmanım'' dedi.

Cumhuriyet Savcısı Kadir Nazmi Yelkenci de Hudaybergenova'nın, Duygu Alemdaroğlu'na ait Beşiktaş Naciye Sultan Sitesi'ndeki evde, olaydan 15 gün önce çalışmaya başladığını bildirdi.

Sanığın, Alemdaroğlu'nun evde bulunmadığı bir sırada ziynet eşyaları ile 900 TL'yi çaldığını belirten savcı Yelkenci, Hudaybergenova'nın ''hırsızlık'' suçundan cezalandırılmasını istedi.

Son sözü sorulan Hudaybergenova, pişman olduğunu belirterek tahliyesine karar verilmesini istedi.

Davayı karara bağlayan hakim Sevim Efendiler de Nesima Hudaybergenova'yı ''hırsızlık'' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Sanığın ileride aynı türden bir suç işlemekten çekineceği yönünde kanaat oluştuğundan cezasının ertelenmesine karar veren hakim Efendiler, Hudaybergenova'nın 1 yıl 8 ay süreyle denetime tabi tutulmasına hükmetti.

Hakim Efendiler, sanığın tahliyesine karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*