Alemdaroğlu: Bunu iyi düşünsünler

Alemdaroğlu: Bunu iyi düşünsünler.8824
  • Giriş : 20.10.2008 / 10:09:00

Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu mahkemenin yapılacağı alanda ilk açıklamayı medyaya yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Ergenekon'' davasının tutuksuz sanıklarından eski İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Yalçın Alemdaroğlu, ''Anayasaya, yasalara ve yüksek yargı organlarının kararlarına uygun uygulamalar yaptık. Rektörlük dönemimde yaptığım budur. Bundan ötürü suçlanıyorsam, ülke yöneticileri bunu düşünsün'' dedi.

Tutuksuz sanıklardan Alemdaroğlu, 46'sı tutuklu 86 sanığın yargılanacağı adliyedeki duruşmaya katılmak için sabah saatlerinde Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ne geldi.

Yerleşkeye gelişinde fotoğraf ve görüntü almak isteyen basın mensupları arasında izdiham yaşanması üzerine Alemdaroğlu, ''Bana gösterilen bu ilgi, dünya savaşı katiliyim gibi görünüyor. Öyle miyim yoksa?'' diye konuştu.

Alemdaroğlu, ''dünya tarihinde ilk defa böyle bir komedinin yaşandığını'' ileri sürerek, ''Anayasaya, yasalara ve yüksek yargı organlarının kararlarına uygun uygulamalar yaptık. Rektörlük döneminde yaptığım budur. Bundan ötürü suçlanıyorsam, ülke yöneticileri bunu düşünsün'' dedi.

Bir gazetecinin sorusu üzerine, yapacağı savunmanın 800 sayfa olduğunu belirten Alemdaroğlu, daha sonra eşi ile yerleşkeye girdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*