Alev alev yanan ahşap bina kül oldu

Alev alev yanan ahşap bina kül oldu.33462
  • Giriş : 27.04.2009 / 23:00:00

Antalya'nın tarihi Balbey Mahallesi'nde meydana gelen yangında, ahşap bir ev alev alev yandı. Evin alt katında kalan 2 yaşlı, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'nın merkezde bulunan tarihi mahallelerinden Balbey'de meydana gelen yangında alevler kısa sürede yayılarak tüm binayı kapladı. Saat 21:30 sularında başlayan yangında iki katlı ahşap bina tamamen yandı.

İtfaiye ekipleri yangının bitişik evlere sıçramaması için yoğun çaba sarf etti. Evin alt katında oturan 2 yaşlı, itfaiye ekipleri tarafında kurtarıldı. Yangın yaklaşık bir saatlik mücadele sonunda kontrol altına alınabildi. Yangın sırasında bir de patlama meydana geldi. Yangının sebebi henüz belirlenemedi.

Görgü tanıklarından Ali Akbaş, bir anda mahalleden alevlerin yükselmeye başladığını belirterek itfaiyeye haber verdiklerini söyledi. Mahalle Muhtarı Abdullah Uyaroğlu ise eski ve sit alanı olması nedeniyle mahallede bu riskin her zaman var olduğunu dile getirdi. Uyaroğlu mahallenin yapısının belediye tarafından yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Polis evin kime ait olduğunu araştırıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*