Alevi derneğinden Yalçınkaya'ya tepki

  • Giriş : 17.03.2008 / 11:12:00

Yargıtay Başsavcısı Abdurahman Yalçınkaya'nın Ak Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açmasına her kesimden tepki geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Elazığ'da bulunan Anadolu Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma ve Yayma Derneği Başkanı Ali Çoban, kimsenin Türkiye'nin huzurunu bozmaya hakkı olmadığını belirterek, kapatma davasına büyük tepki gösterdi.

Ak Parti'nin halkın iradesi ile Meclis'e girdiğini hatırlatan Çoban, Türkiye'nin güzel bir geleceği için AK Parti'nin kapatılamaması gerektiğini ifade etti.

Ak Parti'nin kapatılması ile ilgili atılan adımın Türkiye'nin dış politikasını olumsuz etkileyeceğini ifade eden Başkan Çoban, "Bu iktidar Türkiye'yi daha güzel yerlere getirmeye gayret gösteriyor. Halkın yüzde 47'sinin desteğini alan bir partinin kapatılması Türkiye'yi kaosa sürükler. Asıl gündem ekonomi, istihdam olması gerekirken şuan Türkiye çok farklı gündemlerle uğraşıyor. Herkes ona göre hareket etmeli. Kimsenin Türkiye'nin huzurunu bozmaya hakkı yoktur. Daha iyi bir Türkiye için herkesin birlik ve beraberlik içersinde hareket etmesi gerekir. Birlileri ne kadar engellemeye kalksalar dahi inanıyorum ki Türkiye bütün bunları da aşarak daha güzel günlere gelecektir." şeklinde duygularını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious