Alevi önderlerine suikast planlanmış

Alevi önderlerine suikast planlanmış.10356
  • Giriş : 10.01.2009 / 22:40:00

İbrahim Şahin'in Erenköy'deki bilgisayarında müthiş bir suikast planına ulaşıldığı iddia edildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulandıktan sonra öğle saatlerinde adliyeye sevkedilen Şahin'in evindeki bilgisayarda ele geçirilen 4 aşamalı plana göre hedefteki kişilerin, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Ali Balkız ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Kazım Genç olduğu öne sürüldü.

4 AŞAMALI PLANLA SEÇİM ÖNCESİ ÇATIŞMA

Habertürk'te Salih Aydın'ın haberine göre; Yerel seçim öncesinde ülkede Alevi-Sunni çatışması çıkarmak, bu yolla seçimleri iptal ettirmek ve hükümetin Alevi açılımını baltalamak istediği öne sürülen Şahin ve emrindeki suikast timi, iddiaya göre eylemlerini 4 aşamada gerçekleştirecekti.

SUİKAST PLANLARINI TUTUKLANAN ÜSTTEĞMENLER YAPTI

Yine iddialara göre önceki gün tutuklanan iki üsteğmenin yöneteceği 4'er kişilik gruplardan oluşan 4 ya da 6 suikast timi, eylemi Ankara'da gerçekleştirecek; kaçış planları, saklanmaları ve silahları ortadan kaldırmaları adım adım uygulanacaktı. Hükümete muhalif tutumlarıyla bilinen ve Aleviler arasında çok sevilen Balkız ve Genç'in bir arada öldürülmemeleri halinde planının ikinci aşaması olan muhtemelen cenaze töreninde ikinci hedef de ortadan kaldırılacaktı.

TUTUKLANAN ÜSTTEĞMENLER İTİRAF ETTİ

İstanbul Adliyesi'nde örgüte üye olmak ve suikast planlamak suçundan tutuklanan iki üsteğmenin talimatı bizzat İbrahim Şahin'den aldıkları iddia edildi. Polisin, Erenköy'deki bilgisayarda ele geçen planın bütün ayrıntılarını ortaya çıkardığı belirtildi.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*