Alevi yöneticilere suikast iddiası

Alevi yöneticilere suikast iddiası.9719
  • Giriş : 11.01.2009 / 00:20:00
  • Güncelleme : 11.01.2009 / 00:04:20

İbrahim Şahin'in Erenköy'deki bilgisayarında muthiş bir suikast planına ulaşıldığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulandıktan sonra öğle saatlerinde adliyeye sevkedilen Şahin'in evindeki bilgisayarda ele geçirilen 4 aşamalı plana göre hedefteki kişilerin, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Ali Balkız ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Kazım Genç olduğu öne sürüldü.

Yerel seçim öncesinde ülkede Alevi-Sunni çatışması çıkarmak, bu yolla seçimleri iptal ettirmek ve hükümetin Alevi açılımını baltalamak istediği öne sürülen Şahin ve emrindeki suikast timi, iddiaya göre eylemlerini 4 aşamada gerçekleştirecekti.

Yine iddialara göre önceki gün tutuklanan iki üsteğmenin yöneteceği 4'er kişilik gruplardan oluşan 4 ya da 6 suikast timi, eylemi Ankara'da gerçekleştirecek; kaçış planları, saklanmaları ve silahları ortadan kaldırmaları adım adım uygulanacaktı. Hükümete muhalif tutumlarıyla bilinen ve Aleviler arasında çok sevilen Balkız ve Genç'in bir arada öldürülmemeleri halinde planının ikinci aşaması olan muhtemelen cenaze töreninde ikinci hedef de ortadan kaldırılacaktı.
İstanbul Adliyesi'nde örgüte üye olmak ve suikast planlamak suçundan tutuklanan iki üsteğmenin talimatı bizzat İbrahim Şahin'den aldıkları iddia edildi.
Polisin, Erenköy'deki bilgisayarda ele geçen planın bütün ayrıntılarını ortaya çıkardığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*