Alevilerden İsraile kınama

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Anadolu Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma ve Yayma Derneği Başkanı Ali Çoban, İsrail'in uyguladığı soykırımı kınayarak bir an önce durdurulmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Kendi halklarının refahı ve mutluluğunu ölüm kusup, göz yaşı dökerek sağlamaya çalışan emperyalist ve siyonistlerin bu mezalimi ne kadar sürecek?" şeklinde soran Ali Çoban, bu mezalime dur diyecek zihniyetlerin sessizliğinin kendilerini rahatsız ettiğini belirtti.

Bilhassa İslam aleminin bu vahşete sessiz kalmasının düşündürücü olduğunun altını çizen Akçoban, "Vahşetin adresi olan Filistin'deki bu katliama seyirci kalanlarda en azından bu vahşeti işleyenler kadar suçludur. Siyonist azgın faşistler bütün dünyanın ve egemen güçlerin sessizliğini kendilerine olumlu referans kabul ederek, daha fazla toprak uğruna yarında diğer ülkelere saldıracak ve oralarda ki mazlum halklara da göz yaşı ve ölüm götürecektir." şeklinde konuştu.

Ali Çoban, yayınladığı yazılı basın açıklamasıyla dünya barışı için tehdit unsuru haline gelen İsrail'e gereken cevabı vermek için Türkiye Büyük Millet Mecilsi(TBMM) ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket ederek seslerini duyurması ve acil çözüme ulaşılmasını istedi.

Bu bağlamda Hz. Ali'nin bir sözünü hatırlatan Ali Çoban, sözlerini şöyle noktaladı: "Kendi çıkarları için haksızlığa boyun eğenler, yarın çıkarlarıyla birlikte onur ve şereflerini de kaybederler. Bu anlamda teröristçe yapılan mezalimi nefretle kınıyor ve lanetliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious