Alevlerden son anda kurtarıldı

  • Giriş : 27.11.2008 / 17:54:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 10:37:54

Kartal'da bir evde meydana gelen yangında alevler arasında mahsur kalan anne ve 4 yaşındaki oğlu, son anda komşuları tarafından kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Çeşitli yerlerinde yanık yaraları oluşan anne ve oğlu ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, olay Kartal Esentepe Mahallesi  Zara Sokak  No:28/1'de meydana geldi. 5 katlı apartmanın 1'inci katında oturan Tülay Sönmez (34) 4 yaşındaki oğlu Osman ile yatak odasında televizyon izlerken uykuya daldı. Bu sırada henüz belirlenemeyen bir nedenle yatak odasında yangın çıktı. Çocuğunun bağırma sesleri ile uyanan Sönmez, odayı saran duman ve alevleri fark edince oğlunu alarak evden çıkmaya çalıştı. Ancak kilitli kapıyı bir türlü açamayan Sönmez ve kucağındaki oğlu alevlerin sardığı dairede mahsur kaldı.

Evden çıkan dumanları gören ve çığlık seslerini duyan komşuları da genç kadını ve küçük oğlunu kurtarmak için seferber oldu. Mahalle sakinlerinin kilitli kapıyı balyoz yardımı ile kırmalarının ardından Tülay Sönmez (34) kucağında 4 yaşındaki oğlu ile kendini dışarıya atabildi. Vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar meydana gelen ve şoka girdikleri gözlenen genç kadın ve küçük oğlu olay yerine gelen sağlık görevlilerince ambulansa konularak Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü.

Kartal itfaiyesi ekiplerince yapılan müdahalenin ardından kontrol altına alınan yangının ardından Sönmez'e ait daire kullanılmaz duruma geldi. Tülay Sönmez ve oğlunu yanarak ölmekten son anda kurtaran mahalle sakinlerinden bir vatandaş, daireden yükselen duman ve alevleri görünce kilitli kapıyı balyoz yardımı ile kırdıklarını ancak yoğun duman ve alev nedeniyle içeriye giremediklerini anlattı.

Hastanede tedavi altına alınan Tülay Sönmez ve oğlunun hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenilirken, yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırma başlatıldığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*