Alex, Beşiktaş'a göz kırpıyor

Alex, Beşiktaş'a göz kırpıyor.14142
  • Giriş : 13.12.2008 / 20:32:00
  • Güncelleme : 13.12.2008 / 20:32:52

F.Bahçe yönetiminin transfer konusunda henüz görüşmediği Brezilyalı yıldız Alex, eski takım arkadaşı Nobre'ye "Ben profesyonelim. anlaşamazsam Beşiktaş’ta oynarım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Alex de Souza, Beşiktaş yolunda... Sarı lacivertli takımın 5 yıldır formasını giyen ve iki şampiyonluk yaşadıktan sonra kaptanlığa kadar yükselen Brezilyalı yıldızın siyah beyazlı kulübe yeşil ışık yaktığı öne sürüldü. Futbol yaşamını sarı lacivertli forma altında noktalamak istediğini her fırsatta dile getiren ancak bugüne kadar yönetimden transfer görüşmesi için beklediği çağrıyı alamayan Alex'in eski takım arkadaşı Nobre gibi ezeli rakiplerine transfere sıcak baktığı öğrenildi.

Nobre aracı oldu

Ailece görüştüğü Nobre'nin Beşiktaş adına Alex'i ikna etmek için çaba harcadığı, buna karşılık sambacının, "Ben profesyonelim. Şu aşamada öncelikli olarak Fenerbahçe'de kalmak istiyorum. Eğer kulübüm bana teklif getirmezse, Beşiktaş'a gidebilirim" dediği vurgulandı. İlk üç sezon yılda 2.5 milyon Euro'ya oynayan, son iki sezon kazancını 3.5 milyon Euro'ya çıkaran Brezilyalı yıldızın ortaya atılan şok transfer iddiası bomba etkisi yarattı. Alex'e dayalı Futbol sistemi ile 5 yıldır mücadele eden Fenerbahçe'nin Futbol anlayışı olarak köklü değişime gitmesi gerektiğini savunan bazı yöneticilerin, transfer görüşmesini oyalama taktiğine dönüştürmek istediği bildirildi.

Kulağı yöneticilerde

Güney Amerikalı futbolcuların menajerliğini yapan Juan Figer ile sık sık durum değerlendirmesi yapan Fenerbahçe yönetiminin Alex'in gerçek menajerliğini yapan ve bir haftadır İstanbul'da bulunan Christian Butcher ile henüz bir görüşme talebinde bulunmaması da kafaları karıştırdı. İki hafta sonra tatile çıkacak olan Alex, geleceğine yönelik kararları verebilmek için yönetimden haber bekliyor.

Bir çok Avrupa kulübünden de teklif alan Brezilyalı oyuncunun, Beşiktaş'tan istediği parayı alabileceği ve Türkiye'yi çok sevdiği için Fenerbahçe'den ayrılmayı ciddi ciddi düşündüğü vurgulandı. Alex'in Beşiktaş'a göz kırpmasının Fenerbahçe cephesinde nasıl bir tepki uyandıracağı ve Nobre olayından sonra Beşiktaş'ın yıldızı Tümer'i renklerine bağlayan, ardından Rüştü Reçber'i ezeli rakibine kaptıran sarı lacivertlilerin kaptanlarına karşı önümüzdeki günlerde sergileyeceği tutum merakla bekleniyor.

F.BAHÇE'DEN BEŞİKTAŞ'A GİDENLER

Tayfun Korkut

Mustafa Doğan

Ali Güneş

Murat Şahin

Mehmet Yozgatlı

Rüştü Reçber

Mert Nobre

Fahri Tatan

Tayfur Havutçu

Ahmet Yıldırım


Hürriyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*