Alex, Dunga'ya isyan etti

Alex, Dunga'ya isyan etti.9877
  • Giriş : 16.06.2007 / 19:41:00

Fenerbahçe'de 2 yıl daha kalmak için imza atan yıldız isim Alex De Souza, kendisini Brezilya Milli Takımı'na davet etmeyen Dunga'ya sonunda isyan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Brezilya'nın hocası Dunga'ya tepki gösterdi, "Beni milli takıma çağırmamasını anlayışla karşılayabilirim ama oynamayı hak ettiğimi de bilmeli. Kadrodaki isimlerden hiçbir eksiğim yok" dedi

Fenerbahçe ile sözleşmesini iki yıl daha uzatan Alex de Souza, Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga'ya tepki gösterdi.

Tatilini ülkesinde sürdüren yıldız oyuncu, eski kulübü Curritiba'yı ziyareti sırasında basın mensupları ile sohbetinde ilginç açıklamalar yaptı.
Alex, öncelikle Fenerbahçe ile sözleşme yenilemekten son derece mutluluk duyduğunu kaydetti ve şu anki tek sıkıntısının Brezilya Milli Takım kadrosuna çağrılmamak olduğunu söyledi.

Brezilyalı oyuncu, Milli Takım formasının burnunda tüttüğünü belirterek, "Teknik Direktör Dunga'nın beni davet etmemesini anlayışla karşılayabilirim ancak formda olduğumu ve milli takımda oynamayı tekrar hak ettiğimi de bilmesini isterim" dedi.

Alex, her Milli Takım hocasının kadrosunu seçmekte özgür olduğunu ancak takıma baktığında kadroda kendisinin de bulunması gerektiğine inandığını ifade etti, "Benim çağrılan isimlerden hiçbir eksiğim yok" diye konuştu.

Carlos'a övgü

Brezilyalı yıldız, Teknik Direktör Zico ve yeni transfer Roberto Carlos'a da övgüler yağdırdı. Çocukluğunda Zico'nun futboluyla büyüdüğünü kaydeden Alex, "Fenerbahçe'de çalışırken kendisinden her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. Bir futbolcu için en büyük mutluluk küçükken kendisi için idol olan birisi ile büyüyünce çalışmaktır" yorumunu yaptı.

Alex, Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye transferinin büyük bir olay olduğunu, herkesin bunu bilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Yıldız oyuncu, "Dünyanın en büyük sol ayağı Fenerbahçe'yi seçmiştir. Carlos Fenerbahçe'de gelecek sezon büyük işler gerçekleştirecektir. Öyle bir oyuncudur ki, takıma katkısını hemen hissettirir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious