Alex: Bayrakları hazırlayın

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe'de kalmak istediğini belirten Alex, sarı lacivertli taraftarlara mesaj gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alex, "Geçen sene yaşanan üzüntüler tekrarlanmayacak. Flama ve bayrakları ütüleyin" dedi.

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza, Fenerbahçe Gazetesi'nin yeni sayısında yer alan röportajında, takımının şampiyonluğuyla ilgili olarak bundan sonra da puan kayıplarının olabileceğini ifade ederek, “Belki berabere kalacağımız maçlar yine olacaktır. Ama Fenerbahçe taraftarı ne olursa olsun, sarı-lacivertli bayrakları ile flamalarını hazırlasınlar. Onları güzel güzel ütüleyip hazır tutsunlar. Geçen sene onlara yaşatılan üzüntü tekrarlanmayacak. Çünkü takımda herkes sorumluluğunun bilincinde” diye konuştu.

“FENERBAHÇE'DE DEVAM”

Fenerbahçe'de kalıp kalmayacağı yönündeki soruyu ise “Souza ailesi Fenerbahçe'de kalmak istiyor ve Fenerbahçe'de devam edeceğimi biliyorum” diye yanıtladı.

Türkiye'ye geldiğinden beri attığı goller ve yaptığı asistlerle önemli bir grafik yakalayan Alex, “Aslında buraya gelmeden önce böyle bir istatistik oluşacağını tahmin etmediğimi söylemeliyim. Benim amacım, diğer kulüplerde olduğu gibi iyi bir yer edinmek, kulübümün başarılarında pay sahibi olmak, elimden gelen her şeyin iyisini yapmak ve futbolumla güzel şeyler gösterebilmekti. Ama iyi bir performans ortaya çıktı. Devam edersem daha güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum” diye konuştu.

“MİLLİ TAKIMA GİTMEYİ HAK EDİYORUM”

Fenerbahçeli futbolcu, gerek şu an eleme gruplarında, gerekse son iki Dünya Kupası'na olsun, Brezilya Milli Takımı'na gitmeyi hak ettiğini düşündüğünü söyledi. Alex, “Ufaklığımdan beri Zico'yu izleyerek ve onun yaptığı şeyleri yapmaya çalışarak büyüdüm. Zico benim için her zaman bir idol olmuştur. Onu her zaman tanımak istedim ve şu an benim teknik direktörüm. Ben inanıyorum ki Zico ileride kariyerine kariyer katacaktır. Şu anda ilk şansı Fenerbahçe'de buluyor ve de iyi gittiğini düşünüyorum. Zico'yu tanımak büyük bir şeref, beraber çalışmak ayrı bir şeref ve mutluluk.”

“SEMİH, BREZİLYA'NIN EN İYİ TAKIMLARINDA OYNAYABİLİR”

Takım arkadaşı Semih'i de öven Alex, “Semih, Brezilyalı olsun olmasın, her zaman Brezilya'da top oynayacak kalitede bir futbolcu. Ben her zaman söylüyorum, bana Türkiye'nin en iyi beş futbolcusunu saymamı isterseniz, Semih de Sergen gibi her zaman bu beş futbolcunun içinde yer alır. Kalitesiyle, tekniğiyle bana göre çok iyi bir futbolcu. Yurt dışında oynamaya karar verirse Brezilya'nın en iyi takımlarında rahatlıkla oynayabilir” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious