Alex: Brezilya'ya dönmeyeceğim

  • Giriş : 24.01.2007 / 00:00:00

Sezon sonunda Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erecek olan Alex de Souza, Brezilya'ya dönmek gibi bir palnı olmadığını, futbol kariyerini Avrupa'da sürdürmek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kendisine ait “www.alex10.com.br”de açıklamalar yapan Brezilyalı futbolcu, ”Süper lig başlıyor ve son derece mükemmel başlamak zorundayız. En önemli rakibimiz ilk yarı kötüydü ancak kendisini toparladı ve Türkiye Kupası'nda da bir üst turu deplasmanda garantiledi. Sadece bu bile ikinci yarı daha fazla şey isteyeceklerinin bir göstergesi olarak yeter” şeklinde ifadelere yer verdi.

Sakatlığının ardından kendisini iyi hissettiğini, antrenmansız kaldığı için çalışmaları şimdilik ağırdan aldığını kaydeden Alex, “Maça kadar olan arayı iyi değerlendirerek, son maçtaki yüzde 100 olmayan performansımı arttıracağım” dedi.

DEIVID VE SEMİH'E ÖVGÜ

Alex, takım arkadaşı Deivid de Souza'yı överek, “Beraber oynama şansı bulduğum mükemmel forvetlerden biri” dedi.
Deivid'in, çok teknik, hareketli ve orta alan oyuncularına çok fırsatlar sunan yapısıyla önemli bir oyuncu olduğunu ifade eden Alex, “O, Türkiye'de çok eleştirildi. Çünkü geldiği dönemden beri beklentilere cevap verememişti. Ancak onu eleştirenler biraz sabırlı olabilselerdi ve ona biraz şans tanıyabilselerdi, onun kalitesini, onun kulübe ve taraftara ne büyük sevinçler yaşatacağını fark edeceklerdi” şeklinde konuştu.

Semih ile ilgili değerlendirmeler de yapan Alex, bu futbolcunun Türkiye'nin en iyi 5 futbolcusundan birisi olduğunu savunarak, “İnanılmaz bir gol kabiliyeti ve mükemmel bir tekniği var” dedi.

“ŞU AN BREZİLYA FUTBOLUNA DÖNMEYECEĞİM”

Sezon sonu Fenerbahçe ile olan sözleşmesi sona erecek Brezilyalı oyuncu, planları arasında şu anda ülkesine dönmek bulunmadığını ifade etti.

Sarı-lacivertli kulüple henüz sözleşme yenilemeyen Alex, Brezilya medyasında Palmeiras kulübü ile anlaştığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek şu görüşlere yer verdi:

“Palmeiras'dan kimse beni aramadı ve herkes biliyor ki şu an Brezilya futboluna dönmeyeceğim. Benim hedefim Avrupa futbolunda devam etmektir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious