Alex cephesi ikili oynuyor!

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe ile iki yıl için daha el sıkışan menajer Figer ortadan kayboldu. Juan Figer'in Avrupa'da temaslarda olduğu öğrenildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe'nin sözleşme yenilemek istediği Alex ile istenen anlaşma bir türlü imzalanamadı. "İstanbul'a döneceğim" diyerek Türkiye'den ayrılan Brezilyalı oyuncunun Menajeri Juan Figer kayıplara karıştı.
Alex'in Fenerbahçe'de kalması için iki yıllık prensip anlaşması yapılan ünlü menajer, Brezilyalı oyuncuya, daha iyi şartlarda Avrupa'da kulüp bulabilmek için zaman kazanmaya çalışıyor.
Başkan Aziz Yıldırım'ın resmi açıklamasına karşın, Alex ile yeni sözleşme imzalaması on gün gecikirken, Figer'in Türkiye'ye ne zaman geleceği de belli olmadı.
Brezilyalı oyuncu için Fenerbahçe Yönetimi ile el sıkışan, ancak imza atmayan Figer'in, yeni sezon için oyuncu planlaması yapmak üzere Türkiye'den ayrılması ve geri dönüş ve imza tarihi için verdiği randevuya gelmemesi, sarı-lacivertlileri sıkıntıya soktu.

Endişeli bekleyiş
Galatasaray ile Beşiktaş'ın da peşinde olduğu belirtilen Alex'in, yeni sezonlarda da Fenerbahçe formasını giymesi şimdilik kesinleşmemişken, yeni krizin patlak vermesinden endişeleniyor.
Figer'in Türkiye'ye gelişi sonrasında futbolunda belirgin bir iyileşme olan Alex'in, şampiyonluk yolunda kalan dokuz maçta yeniden verimsiz bir döneme girmesinden de endişe duyuluyor.

Slogan için tescil başvurusu

Fenerbahçeli taraftar, sarı - lacivertlilerle özdeşleşen "Hep destek, tam destek" sloganını tescilletmek için Türk Standartları Enstitüsü'ne başvuracak.
Mustafa Denizli'nin teknik direktörlük yaptığı dönemde bir grup Fenerbahçe taraftarı tarafından üretilen ve o dönemde şampiyonlukta büyük rol oynayan slogan, son zamanlarda başka reklam veren ve taraftarlar tarafından da kulanılmaya başlanınca sarı-lacivertliler harekete geçti. Taraftar, bu konuda tescilin resmi olarak Fenerbahçe Kulübü tarafından yaptırılmasını istiyor.

Zico, turizm elçisi oldu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Antalya'nın turizm elçisi oldu. Kişisel sitesi "www.ziconarede.com"da Antalya ile ilgili yorumda bulunan sarı - lacivertlilerin hocası, burasını "Futbol hazırlığının başkenti" olarak tanımladı. Tarihi güzellikleri görmediğini ancak methini duyduğunu vurgulayan Zico, Antalya'da birçok güzelliğin bir arada bulunduğunu ifade etti.

Daum talip

Köln Teknik Direktörü Daum, yönetimini ikna ettiği taktirde Ümit Özat ile Rüştü Reçber'e teklifte bulunacak. Gelecek sezonun kadrosunu kurmak için kolları sıvayan Alman çalıştırıcının, iki tecrübeli oyuncuyu kadrosuna katmak istediği öğrenildi. İki oyuncunun da sözleşmesi sona eriyor.

İzinsiz çalışma

Tedaviyi tamamlayıp, takıma hazır hale gelmek için çalışan Rüştü Reçber ile Deivid, tatili izin yapmadan geçirdi. Milli maç nedeniyle lige verilen araya rağmen Samandıra Tesisleri'nin yolunu tutan iki oyuncu da sakatlıkları ve form açıklarını gidermek için çalıştı. Fenerbahçe ise bu akşam Zico'suz topbaşı yapacak. Takımı Antrenör İrfan Saraloğlu çalıştıracak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious