Alex: "Dengeleri ben kuracağım"

Alex:
  • Giriş : 27.07.2007 / 14:07:00

Fenerbahçe'nin yeni kaptanı Alex de Souza, ''takımda dengeleri ben kuracağım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe kaptanı olarak ilk açıklamasını kulübün web sitesine yapan Brezilyalı futbolcu, herkesin Fenerbahçe'nin başarısı için çalışacağını belirtti:

"Türkler ve diğer oyuncularla Brezilyalılar birbirlerine her türlü katkıda bulunacak. Bütün bu dengeleri ben kuracağım."

Yeni bir dönem başladığını vurgulayan Alex, "burada bulunduğum sürede teknik kadro ve yönetimle profesyonel oyuncular arasında önemli bir sıkıntı yaşanmadı. Bundan sonra da yaşanacağını tahmin etmiyorum. Diyalogla çözülmeyecek hiçbir problemimiz olmayacak. Ben arada köprü olacağım" dedi.

Alex, daha önce Palmeiras, Cruzeiro ve Brezilya milli takımında kaptanlık görevlerinde bulunduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Önümüzde zor bir sezon var. Fenerbahçe her yıl başarılarına ve kadrosuna ilaveler yaptıkça hedeflerimiz hem büyüyor, hem de zorlaşıyor. Ama gördüğüm kadarıyla bu sezon mücadele edecek olan takımda, yeni gelen oyuncular ve onların Fenerbahçe'ye entegrasyonları anlamında herhangi bir problem yaşanmayacağını düşünüyorum.

"Fenerbahçe'yi yakından takip edenler, takımın Brezilya ağırlıklı teknik kadro ve oyunculardan oluştuğunu düşünerek çeşitli yorumlar yapabilirler. Ancak hiç
kimse unutmasın ki bu oyuncular Fenerbahçe'ye piknik yapmaya gelmedi. Hepsi burada bulundukları takımın başarısı için varlar.

"İşte benim görevim de bu başarı yolunda oluşacak problemleri süratle çözmek olacak. Türk ve diğer ülkelerin oyuncuları ile Brezilyalı oyuncular, burada bulundukları süre içerisinde birbirlerine her türlü katkıda bulunacak. Herkes birbirinden bir şeyler öğrenecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious