Alex: 'Dönmeyi düşünmüyorum'

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

Fenerbahçeli futbolcu Alex De Sauza şu aşamada Brezilya liginde oynamayı düşünmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sarı - lacivertli takımın Brezilyalı futbolcusu Alex, kendi internet sitesinde (www.alex10.com.br) yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'den ayrıldığı takdirde avrupa Futbol hayatını sürdüreceğini söyledi. Alex yazısında şu ifadeleri kullandı;

"Bir kaç hafta önceki yazımda, insanın bazı zamanlarda kesin kararlar alması gerektiğini yazmıştım. Sonunda, ben de kararımı verdim. Şu an Brezilya'ya dönmeyeceğim. Neden? Biliyorum ki bir çokları bunu soracak. Kendi gerekçelerim var ve bunlar benim için geçerli sebepler. Eğer bir kaçını söylemem gerekirse, ilk olarak CBF (Brezilya Futbol Federasyonu ) tarafından hazırlanan takvim. Bir ara incelemiştim, bu takvimi beğenmedim. Çok fazla yolculuk yapmam gerekecek ve çok uzun süre ailemden ayrı kalacağım.

Şuanda Türkiye'de böyle bir problem yaşamıyorum çünkü Süper Lig 10 ay sürüyor ve Türkiye Kupasını ve Avrupa Arenalarını dahil etsek bile çok rahatsız edici bir süreç içermiyor. Ayrıca, Brezilya'da güvenlik problemi beni korkutuyor; çünkü meşhur futbolcular, çok sıkıntılarla karşılaşıyor ve endişeli hayat yaşıyorlar. Bundan dolayı, ya Fenerbahçe'de devam edeceğim, olmazsa Avrupa'dan bir kulübe gideceğim. Brezilya futboluna ise daha sonraları döneceğim.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious