Alex: En zor şampiyonluğunu yaşadım

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex De Souza, kariyerinin en zor şampiyonluklarından birisini yaşadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendisine ait olan sitede açıklamalarda bulunan Brezilyalı futbolcu, bu yıl sadece saha içindeki rakiplerinin yanı sıra saha dışındaki bir çok olumsuzluklarla mücade ettiklerini belirterek, "Bu şampiyonluk, hem taraftarımızca hem de kulüp yönetimimizce uzun süre kutlanılacaktır. Kariyerimin en zor şampiyonluklarından birini yaşadığımdan dolayı çok mutluyum. Bu yıl sadece saha içinde ki rakiplerimizle uğraşmadık aynı zamanda saha dışındaki bir çok olumsuz faktörle de mücadele etmek zorunda kaldık. " dedi.

Sezona teknik direktörsüz olarak girdiklerini hatırlatan Alex, "Sezona teknik kadrosuz bir şekilde başlamıştık. Zico, ancak tüm turnuvaların başlangıcı arefesinde geldi ve sezon başlamadan takımı tanıma imkanına sahip değildi. Bana kalırsa buna rağmen sezona iyi başladık ve bütün sene boyunca mesafe aldık " dedi.

-"100. YIL BASKISINI HİSSETTİK"-

Alex, Fenerbahçe'nin 100. Yıl baskısını hissetiklerini kaydederek, "Geçen sezon şampiyonluğu son maçta kaybetmemiz de bizi bu sezon adına ayrı bir strese soktu. Bütün bunların yanında 100. yıl baskısı da işin tuzu biberi oldu." dedi.

Alex, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ilk yarıda ayak kaslarımda ufak bir rahatsızlık nüksetti. Bu problem şimdiye kadar beni çok rahatsız etti ve rahat Futbol oynamamı engelledi. Bütün sezon boyunca hem taraftardan hem basından hem de kulüp içinden öyle uydurma laflar duyduk ki bizleri üzdü. Bütün bu olumsuz eleştiriler sonrasında 2006-2007 Turkcell Süperlig Şampiyonluğunu kazanacağımız konusunda şüpheye düşen kişi sayısı çoğaldı"

-"GOL KRALLIĞI İÇİN YARIŞACAĞIM"-

Alex, Türkiye Ligi'nde gol krallığı için iddialı konuştu. Yıldız futbolcu, Galatasaraylı Ümit Karan'ın bir gol önünde olduğunu hatırltarak, "Birkaç yıldır Fenerbahçe'den gol kralı çıkmıyordu. Kalan iki haftada birkaç gol daha atarak. Bu yılı gol kralı olarak tamamlamak istiyorum" diye konuştu.

Alex, sitesinde yaptığı açıklamada gelecek sezon takımda kalıp kalmayacağı ile ilgili herhangi bir açıklamaya yer vermemesi dikkatlerden kaçmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious