Alex: Gerginliğin sebebi hakem

Alex: Gerginliğin sebebi hakem.15757
  • Giriş : 28.02.2008 / 10:08:00

Fenerbahçeli futbolcu Alex De Souza, Galatasaray maçında yaşanan gerginliğin nedeni olarak hakem kararlarını göstererek, sahada kazananın futbol olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Maçta eksik duruma düşmelerine karşın beraberliği yakaladıklarını, son dakikada Ümit'in golüyle elendiklerini hatırlatan Alex, "Burada hakem etkisini analiz etmek lazım. Bence iyi gününde değildi ve maça fazlasıyla etki etti. Aslında iyi başlamıştık ama hakem kararları ortamın gerilmesine neden oldu. Eğer hakemin bir kriteri varsa, herkes için aynı uygulanmalı. Nedenini anlamadığım bir sürü kart çıktı. Sürekli faul yapan Galatasaraylı futbolcu Sabri, kart dahi görmeden oyunu tamamladı. Bugün sahada Futbol kazanmadı. Hem elendiğimiz için, hem de hakemin oyuna etki etmesinden dolayı üzgünüz" dedi.

GÖNÜL: ''O HAREKETİ ZAMAN KAZANMAK İÇİN YAPMADIM''

Galatasaray maçında Fenerbahçe'nin tek golünü atan ve daha sonra kırmızı kartla oyundan atılan Gökhan Gönül, kırmızı kart gördüğü pozisyonda o hareketi zaman kazanmak için yapmadığını söyledi.

Maçın ardından medya mensuplarına konuşan Gökhan, hakem kararlarıyla ilgili olarak, "Söyleyecek bir şeyim yok. Gerekli kişiler değerlendirir. Ben, golü attığım için çok mutluyum. Özellikle bunun Galatasaray'a olması benim için ayrıca önemli. Takımımı 9 kişi bıraktığım için de herkesten özür diliyorum. Kart görmemem gerekirdi, beraberliği yakalamıştık ama hakem zaten orada kart göstermeye hazırdı" dedi.

Gökhan, kart gördüğü pozisyonu ise, "Ben top toplayıcı çocuktan bir kaç kez top istedim ama vermedi. Daha sonra, yerdeki topu almaya çalıştığım sırada ise top attı. Hakem bunun üzerine bana kart gösterdi. Birkaç dakika kazanabilmek için böyle bir şey yapmazdım. Ama hakem doğruca geldi ve kartı gösterdi'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious