Alex: Hedefimiz 3 puan

Alex: Hedefimiz 3 puan.21020
  • Giriş : 22.04.2008 / 23:38:00

Fenerbahçe kaptanı Alex derbiyi kazanacak ekibin şampiyonluk yolunda büyük bir adım atacağını belirterek, Galatasaray maçındaki hedeflerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Alex, Galatasaray maçında alınacak bir beraberliğin kendilerine şampiyonluk yolunda avantaj sağlayacağını bildiklerini, ancak yine de planlarını beraberlik üzerine yapmadıklarını söyledi.

Brezilyalı futbolcu, FB TV'de yayınlanan ''Kaptan Köşkü'' programında yaptığı açıklamada, hafta sonundaki derbi maça galibiyet için çıkacaklarını ifade ederek, ''Çekişmeli bir maç olacak. Bu maçtan sonra iki takımın da yapacağı 2'şer maçı daha olacak, ancak derbiyi kazanacak ekibin, şampiyonluk yolunda çok büyük bir adım atacağını söyleyebilirim'' dedi.

Alex, derbi maçla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

''Beraberliğin bizim adımıza bir avantaj yaratacağı bir gerçek, ama biz maça hazırlanırken planlarımızı kesinlikle beraberlik üzerine yapmıyoruz. Beşiktaş maçında olduğu gibi, rakibimizin gücünü, etkili oyuncuları olduğunu biliyoruz ve rakibimizi nasıl etkisiz hale getirebilir, kendi gücümüzü sahada nasıl kullanabiliriz diye düşünüyoruz. Maça elbette galibiyet için çıkacağız ama bu olmadığı sürece de beraberliğin işimize yaradığını unutmayacağız.''

Galatasaray taraftarının, stadı bir karnaval yerine çevireceğine ve takımlarına destek için elinden geleni yapacağına, Futbol dışı bir şeye de başvurmayacaklarına inandığını dile getiren Alex, derbi maçlardaki üstünlükleri konusunda ise ''Belirli bir hedefinizin olması ve bizim de kalitemizin olması, bunları sağlayan faktörler. Yine deplasmana gidiyoruz. Orada rakibimizin taraftarı daha fazla olacak. Bu da kendimizi daha iyi gösterme adına üzerimizde daha fazla konsantrasyon yaratıyor'' şeklinde görüş belirtti.

Alex, derbi maçta hakemlerden beklenti konusunda da şunları söyledi:

''Hakemin sadece gördüğünü çalmasını bekleriz. Hakem ve kararları hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok. Hatalar olacaktır. Herkes insandır, hata yapabilir. Bir hakem, ülkenin en büyük derbisini, en büyük maçını yönetmeye çalışıyorsa, elbette ki kalitesi vardır. Bu yüzden de hataları olabilir, fakat iyi niyetle, gördüğünü çalarsa, bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Biliyorum ki gerek bizim takımdaki futbolcular, gerekse Galatasaraylı futbolcular hem birbirlerine, hem de sahada düdük çalacak hakeme yardım etmek için ellerinden geleni yapacaktır. Önemli olan, bu konuda herkesin iyi niyetli olması.''

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious