Alex hem eleştirdi hem şikayet etti

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin kötü futboluna en önemli yıldızı Alex'ten de büyük eleştiri geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alex, Bursaspor karşısında sezonunun en kötü futbolunu oynadıklarını belirterek, " Takım olarak yaratıcı olamıyor, çok kısır kalıyoruz. Hücum yollarında hep aynı şeyleri yaptığımız için rakipleri hata yapmaya zorlayamıyoruz" dedi. Taktik anlamda organizasyon sıkıntısı çektiklerini açıklayan Alex girdikleri tek pozisyonun Deivid'in kafa şutu olduğunu söyledi.


- "BU FUTBOLLA BAŞARI HAYAL" -


Alex, bireysel olarak bakıldığında üst düzey kalitede bir takım olduklarını ancak bu kaliteyi sahaya yansıtamadıklarını belirten Alex, böyle oynamaya devam ettikleri sürece hiçbir maçta başarılı olamayacaklarının altını çizdi. Alex, "Bu yüzden lige verilen 15 günlük arayı iyi değerlendirip, uyum sorununu bir an önce çözmek zorundayız" ifadesini kullandı.

Randers maçında kaptan Ümit Özat'la yaşadığı tartışma için ayrı bir konu başlığı açan Alex, maç esnasında sıcağı sıcağına tartıştıklarını ancak bunun sahada kaldığını söyledi. Brezilyalı Yıldız, Ümit'in kendisine her zaman destek olduğunu ve onunda Ümit'e karşı büyük saygı duyduğunu söyledi.

Alex Ümit Özat'ın kendisinin ve takımın kaptanı olduğunu, bütün oyunculara elinden gelen desteği gösterdiğini, haklarında çıkan kavgalılar haberlerinin gerçekleri yansıtmadığını da açıkladı.

Bu arada Sarı - lacivertli yönetimin takıma verilen 3 günlük izini fırsat bilerek ülkesine giden Zico'dan, tatil dönüşü takımla ilgili rapor isteneceği öğrenildi. Fenerbahçeli yöneticilerin Zico'nun vereceği rapor doğrultusunda bir dizi tedbirler alacağı da ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious