Alex istedi Baptista bitti

Alex istedi Baptista bitti.13113
  • Giriş : 15.02.2008 / 12:48:00

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, bir süre önce Juan Figer ile görüşerek, "Baptista transferini bitir" dediği; Uruguaylı ünlü menajerin de Real Madrid'li yıldızı ikna ettiği ortaya çıktı. Bu transferde ayrıca Alex'in büyük rol oynadığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sezon biter bitmez İstanbul'a gelecek olan Real'li Baptista, 3 yıllık sözleşme imzalayacak ve her yıl için 3.5 milyon euro ücret alacak

BAPTİSTA HEYECANI...
Dün tüm Türkiye, Fenerbahçe'nin Baptista ile anlaştığını Fotomaç'tan öğrendi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, yakın dostlarına "Yeni sezon için öyle bir golcü ile anlaştım ki bütün gol sorunumuzu çözecek" dediği oyuncuyu hemen araştırdık ve Yıldırım'ın ismini gizli tuttuğu futbolcunun Baptista olduğunu ortaya çıkardık. Bu transferi öncelikle Alex'in çok istediği ve Real Madrid'li Baptista ile sık sık görüşerek "Fenerbahçe'ye gel, Carlos gibi sen de burada çok mutlu ve huzurlu olursun" dediği ifade edildi.

TAM 20.5 MİLYON EURO
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Alex'in istediği Baptista için Uruguaylı ünlü menajer Juan Figer'i görevlendirdiği ve Figer'in de bu transferi bitirdiği kaydedildi. Real Madrid ile 2010'a kadar sözleşmesi olan Baptista için Fener'in gözden çıkardığı rakam yaklaşık 20 milyon 500 bin euro. Bu transfer için İspanyol kulübüne 10 milyon euro, Baptista'ya ise 3 yıllık sözleşme karşılığında 10.5 milyon euro ödenecek. Alex, 10 Nisan'da kendisine ait internet sitesinde yazdığı bir yazıda "Dünyada en beğendiğim golcü Baptista" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious