Alex: İstikrar yakalayamadık

Alex: İstikrar yakalayamadık.11317
  • Giriş : 24.02.2009 / 16:43:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı kaptanı Alex, takımın kötü gidişatı hakkında konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Alex de Souza, sezon başında beri hem Turkcell Süper Lig'de, hem Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde istikrarı yakalayamadıklarını söyledi.

Alex, FB TV'deki ''Kaptan Köşkü'' programında soruları yanıtladı. Bu sezon sadece Fortis Türkiye Kupası'nda iyi olduklarını dile getiren Alex, ''Sezon başından beri gerek Şampiyonlar Ligi'nde, gerekse Turkcell Süper Lig'de bir türlü istikrarı yakalayamadık. Bir tek kupada iyiyiz. Özellikle Sivasspor ve Trabzonspor iyi durumda oldukları için puan kayıplarını önemsemeyebilirler, bizim içinse puan kayıpları çok önemli'' dedi.

Sezon başından beri, herkesin beklediği gibi bir oyunu 2 maç üst üste sergileyemedikleri itirafında bulunan kaptan Alex, ''Bu, benim de araştırdığım ve cevabını veremediğim bir soru. Maç ve rakibe göre bazı maçlarda önde oynuyorum. Bazı maçlarda da geri gelip diğer arkadaşlara yer açmaya çalışıyorum. Bazı maçlarda rakibi bozmaya yönelik oynuyorum. Hoca direktifleri verir, ama saha içinde de oyuncunun bir bağımsızlığı vardır'' diye konuştu.

Gençlerbirliği maçında, geriye düştükten sonra risk aldıklarını ve geride boşluklar bıraktıklarını kaydeden Brezilyalı futbolcu, ilk golü bulan takımın rahat oynadığını, golü bulamayınca risk almanın ise tüm takımlar için geçerli bir durum olduğunu dile getirdi.

Kazanmak için hem takımın, hem de oyuncunun karakterinin sahaya yansıması gerektiğini anlatan Alex, ''Elinizde değişik karakterlerde oyuncularız varsa, bu farkı oyuna yansıtmalısınız. Oyuncular, oyun tarzlarından uzaklaşmazsa, bu maçlardan verim alırsınız. Farklı özelliklere sahip oyuncuların bulunduğu bir takımda, bir oyuncudan, sahip olmadığı bir şeyi isteyemezsiniz. Yani, güç gösterebilecek bir oyuncudan, teknik bir gösteri bekleyemezsiniz. Ondan, sahip olduğu yetenekler dahilinde istifade etmek zorundasınız'' dedi.

Sivasspor ile ligde ve kupada yapacakları maçlara da değinen Alex, şunları kaydetti:

''Liderliğe oynamak için önemli sayılabilecek bir fırsat. Sezonun en iyi maçlarından birini oynayacağımızı ve rakiplerimizin önüne geçmek için bu maçtan galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum. Sivasspor'la kupada ilk maçı Kadıköy'de oynamak bir avantaj. Sivas'taki zor hava ve saha şartlarını düşündüğümüzde, ilk maçı burada oynamak bizim için dezavantajdan avantaja dönüşüyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*