Alex kupa sözü verdi

Alex kupa sözü verdi.12099
  • Giriş : 15.01.2009 / 20:42:00

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Alex de Souza, sarı-lacivertli camianın 26 yıllık kupa özlemine son vermek istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alex de Souza, FB TV'deki ''Kaptan Köşkü'' programında yaptığı açıklamada, sezonun ikinci bölümüne Fortis Türkiye Kupası maçıyla başladıklarını belirterek, ''Gerek kupada oynadığımız maçlar, gerekse puan cetveli, bizim iyi olduğumuzu gösteriyor. Bu tablo bir üst tura çıktığımızın göstergesi ama biz kupada Eskişehirspor ile yapacağımız maçtan da puan almayı hedefliyoruz. Camiamızın 26 yıllık bir kupa özlemi var. Bu özlemi de sona erdirmek istiyoruz'' dedi.

Fenerbahçe'ye transfer olduktan sonra final maçları oynadıklarını, ancak kupaya uzanamadıklarını ifade eden Alex, bu sezon kupayı daha fazla önemsediklerini bildirdi.

Turkcell Süper Lig'de, Kayserispor yenilgisinden sonra takımın iyi bir performans sergilediğini anlatan Alex, şöyle konuştu:

''Bu maçtan sonra takım iyi bir çıkış yaptı ve iyi yerlere geldik. Asıl zorluk bundan sonra başlıyor. Önümüzde zorlu bir ikinci devre var. Eğer Aragones'in felsefesini sahaya yansıtırsak, herşeyin daha iyi olacağını düşünüyoruz. Aragones, belli bir süre geçirdi. Onun neler istediğini, oyun felsefesini çok iyi öğrendik. Takım olarak Aragones'e adapte olduk. Bu da zaten her geçen gün sahaya yansıyor. İnsanlar işin başında Zico ve Aragones'i mukayese etmek zorunda kaldı ama artık şimdi bunlar geride kaldı.''

Transfer görüşmeleri konusundaki bir soruyu Brezilyalı oyuncu, ''Geçen salı gününden beri menajerim İstanbul'da ve rutin görüşmeler sürüyor. İnancım, hem kulübün hem de oyuncunun lehinde bir sonuca gidilecek'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*