Alex: Robot değiliz

  • Giriş : 29.01.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex de Souza, basında oyunculuklarıyla ön plana çıkmalarını normal karşıladığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FourFourTwo'ya konuşan Brezilyalı oyuncu, insanların, futbolcuların da robot olmadığını anlamaları gerektiğini belirterek, ''Basında sadece yaptığımız işle ilgili haberler çıkınca bizi o kategoride değerlendirir olmalarını normal karşılıyorum ama bizim de bir hayatımız var. Biz de evleniyoruz, bizim de çocuklarımıza bakmamız, onları okula veya bir gece yarısı hastaneye götürmemiz gerekiyor. Yeri geldiği zaman bizim de süpermarkete gitmemiz gerekli. Biz de diğer insanların günlük yaşamlarında yapmak zorunda kaldıkları bazı şeyi yapmakla yükümlüyüz.'' dedi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK MAÇI

Alex, Arjantin'e karşı ilk olarak 2000 Olimpiyatları öncesinde, sonra 2002 Dünya Kupası elemelerinde ve son olarak da 2004 Copa America finalinde forma giydiğini belirterek, ''Brezilya-Arjantin maçı benim görüşüme göre dünyanın en büyük maçıdır. İki takımın Futbol kalitesi yüksek olunca ve her ikisi de sahaya Futbol oynamak için çıkınca seyrine doyum olmayan karşılaşmalar izliyorsunuz. Atmosfer olarak da dünyanın en büyük derbisi. O mücadelenin bir parçası olmaktan dolayı büyük mutluluk duydum.'' diye konuştu.

Brezilyalı oyuncu açıklamalarına şöyle devam etti;

''Bir Brezilyalı olarak bu durumu ancak 'fantastik' kelimesiyle açıklayabilirim. Zaman zaman Brezilya'dan arkadaşlarım ziyaretime geliyorlar. Maça geldiklerinde attığımız gollerden sonra Brasil'in çaldığını görünce duygulanıyorlar. Bu durum onları olduğu kadar beni de duygulandırıyor.

Saçlarım hakkında uzun vadeli planlarım yok. Canım o an ne isterse onu yapıyorum. Bakarsınız şimdi eve gittiğimde makineyi elime alıp yeniden saçlarımın tamamını kesebilirim. Aslında 29 senelik yaşantım boyunca sadece iki, iki buçuk sene saçsız gezdim. Türkiye'ye bu dönem içinde gelip, buradaki ilk zamanlarımda da saçsız olduğum için uzatınca herkes şaşırdı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious