Alex: 'Bu ilk penaltı kaçırışım değil'

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Celta Vigo maçında penatı kaçıran Fenerbahçeli Alex, "Bu ne ilk penaltı kaçırışım, ne de son olacak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alex, kulübün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, Celta Vigo maçında, kariyerindeki 5. ya da 6.penaltısını kaçırdığını, Fenerbahçe’de ise kaçırdığı 2. penaltı olduğunu belirterek, "Bu gibi durumları sorun etmem. Güvenim tam. Bir penaltı pozisyonu daha olsa, aynı güvenle topa vurmak için yerimi alırım. Bu ne ilk penaltı kaçırışım, ne de son olacak" diye konuştu.

İyi oynamalarına rağmen maçı kazanamamalarının kendisini üzdüğünü dile getiren Alex, UEFA Kupası’nda yola devam edebilmeleri için Eintracht Frankfurt ile sahalarında oynayacakları maçtan beraberlikle ayrılmalarının yeteceğini, gruptan çıkacak güçte olduklarını ve bunu başaracaklarına inandığını bildirdi.

Galatasaray ile yapacakları derbi maça da değinen Alex, "Büyük bir maç olacak. Aramızda 4 puan var. Onların takımları da iyi. Kadıköy’de oynadığımızda, rakiplerimizin işi çok zor. O yüzden, Kadıköy’deki bu büyük derbiye kazanmak için çıkacağız. Kazanarak, Galatasaray’la aramızdaki puan farkını 7’ye çıkarmak, diğer takımlarla aramızdaki puan farkını korumak istiyoruz" dedi.

Alex, Brezilya Milli Takımı ile ilgili düşüncelerini ise "Milli takımdan çok Fenerbahçe’yi, nasıl yararlı olacağımı düşünüyorum. Bir gün beni milli takıma almak isterlerse, gelir, hakkımdaki bilgileri alırlar, ama şu anda kafamda Milli Takım ile ilgili bir düşünce yok. Sadece Fenerbahçe’yi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious