Alex: "Sahada her şey eşit"

Alex:
  • Giriş : 20.03.2008 / 12:16:00

Sahada her şey eşitFenerbahçe Kaptanı Alex, Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde eşleştikleri Chelsea’nin favori olduğunu ancak kendi kalitelerini göstereceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alex, FB TV’deki röportajında, "Favorinin Chelsea olduğu gerçek. Ancak saha içine girdiğimiz zaman her şeyin eşit olduğunu biliyoruz. Biz, Zico’nun bizden istediklerini yapacağız. Kendi kalitemizi sahaya koymaya çalışacağız. Herkesin düşündüğünden farklı şeyler yapmaya çalışacağız. Bizim de kaliteli olduğumuzu onlara göstereceğiz" dedi.

Süper Lig’de önlerinde zor ve sıkıntılı bir dönem olduğunu bildiklerine değinen Alex, "Bizim takım olarak yapmamız gereken, bu dönemde maç maç, adım adım gitmek. Yolumuz kısaldıkça, hedefimize biraz daha yaklaşacağız. Puanları topladığımız zaman, güvenimiz de artacak" dedi.

Türkiye’de bir çok stattaki saha zemininin kötülüğünden yakınan Alex, Futbol Federasyonu’ndan, saha zeminlerinin düzeltilmesini istedi ve "Türkiye Ligi de çekişme ve kalite bakımından İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya ile birliktedir diye düşünüyorum. Fark şuradadır ki, saha şartları, Futbol oynama şartları, Futbol oynamaya yaratılan şartlardır" dedi. Türkiye’deki yabancı oyuncu sınırlamasının kalkması durumunda, F.Bahçe’nin de Barcelona, Milan, R.Madrid gibi bir takım olacağını savunan Alex, bu durumun ülke futbolunun kalitesine de yansıyacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious