Alex son kararı Aragones'e bıraktı

Alex son kararı Aragones'e bıraktı.15757
  • Giriş : 18.11.2008 / 20:19:00
  • Güncelleme : 18.11.2008 / 20:25:14

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Alex de Souza, sakatlığının tamamen geçtiğini belirterek, ''Oynayıp oynayamayacağıma Aragones karar verecek'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alex, FB TV'te katıldığı ''Kaptan Köşkü'' programında soruları yanıtladı. Sakatlık durumuyla ilgili bilgi veren Brezilyalı futbolcu, kendini iyi hissettiğini belirterek, ''Sakatlığım geçmiş durumda. Bugün takımla birlikte çalışmalara başladım. Hafta sonuna kadar çalışmalarımı takımla birlikte sürdüreceğim. Oynayıp oynamayacağıma Aragones karar verecek'' diye konuştu.

Ligde Ankaragücü ile yapacakları maçla ilgili görüşlerini, ''Her maçımız gibi bu maç da önemli. Kendi evlerindeki maçlarını kazandılar ve bir çıkış yakaladılar. Kupada olduğu gibi, ligde de onları yenmek istiyoruz. Zorlu bir maç olacak, ama iyi mücadele edeceğiz'' şeklinde açıklayan Alex, takımın, Arsenal maçıyla başlayan çıkışı konusunda da şunları kaydetti:

''Yeni bir hocamız var ve bir adaptasyon süreci gerekiyor. Bundan önceki antrenörümüz Zico ile 2 yıl çalıştık, başarılar yakaladık. Yeni teknik direktörümüz Luis Aragones ise birkaç aydır burada. Bir adaptasyon süreci gerektiriyordu. Hem büyük maçların takımın havasını değiştirmesi, hem alınan sonuçlarla motivasyonun artması, hem de adaptasyon sürecinin artık aşılmaya başlanması, ivme kazanmamızı sağladı.''

Zico ve Aragones'i karşılaştırmanın haksızlık olacağını, ikisinin çalışma sürelerinin aynı olmadığını vurgulayan Alex, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Gözle görülenlerin dışında ufak tefek değişiklikler var. Hocamızın bir oyun anlayışı var ve biz bunu yavaş yavaş anlıyoruz, ancak şu anda gözle görülür bir farklılık sezemeyiz. Karşılaştırma yapmak yanlış. Karşılaştırmayı sezon sonunda yapmak gerekir. Daha önceki oyunlarımıza, bir sezon içindeki oyunlarımıza bakıp, sezon sonunda bir karşılaştırma yapmak daha mantıklı. Kesin, net yargılara o zaman bakabiliriz.''

-''LİG DAHA DA KIZIŞACAK''-

Kaptan Alex, 3 büyük takımın, sezon başından bu yana çok puan kaybetmesini, ligin kalitesinin artmasına bağladı.

Brezilyalı oyuncu, ''Türkiye liginin kalitesinin arttığını düşünüyorum. Ufak olarak görülen, ama ufak olmayan takımlara baktığımızda, kalitelerinin çok arttığını görüyoruz. Büyük takımlara karşı oynadıkça, alışıyorlar, onlardan puan alabilecek duruma geliyorlar'' dedi.

Alex, ligin gelecekteki durumuyla ilgili öngörüsünü şöyle açıkladı:

''Kış şartlarının oluşmasıyla birlikte lig daha da kızışacak. Bize yakışmayan bir şekilde başladık, ama son dönemde bir çıkış yaşamaya başladık. Bu eğrinin aşağı doğru gideceğini sanmıyorum. Bundan sonraki dönemde zorluklar artacak. Çıkışımızı sürdürüp, geçen yıllarda olduğu gibi mutlu sona ulaşmak istiyoruz.''

İspanyol golcü futbolcu Güiza'ya yapılan eleştirilerle ilgili bir soruya Alex şu yanıtı verdi:

''Eleştiriler her zaman olacaktır. Bir forvet oyuncusunun yemeği goldür. Atamadığı sürece eleştirilecektir. Bunu normal karşılamalıyız. İyi niyetle çalışıyor. Son toplarda istenilen düzeyde değil, ama çalıştığı ve bu zorluklara göğüs gerebildiği, yılmadığı sürece başarılı olacaktır. İspanya'dan gol kralı olarak geldi. Son toplarda iyi olduğu sürece, başarımızda çok büyük pay sahibi olacak.''

Kaptan, Deivid'in sahalara dönüşüyle ilgili ise şunları söyledi:

''Döndüğü için mutluyum. Hem kendi adıma, hem de takımımız adına bir mutluluk yaşıyorum. Zor bir sakatlık dönemi atlattı. Bu şekilde dönmek her futbolcunun yapabileceği bir şey değildir. Özellikle Bursaspor maçındaki dönüşü ve sonrasında ortaya koyduğu performans, bu takımın bir parçası olarak beni mutlu etti. O, bu takımın önemli taşlarından biri. Onun olması bizim için önemli. Eksik olan noktalarını da tamamlayarak, takıma olan katkısını en iyi şekilde gösterecektir. Bu, sadece benim adıma değil, tüm takım adına önemli.''

-ŞAMPİYONLAR LİGİ-

Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde gruptaki durumlarıyla ilgili görüşlerini de açıklarken, ''Porto'yu yenmek zorundayız. Kaderimizi belirleyecek olan Dinamo Kiev maçında da elimizden gelen en iyi skoru almak durumundayız. Zor, bunu kabul ediyoruz, ama kalitemizi de biliyoruz'' dedi.

Kadıköy'de ne kadar güçlü olduklarını bildiklerini vurgulayan Alex, iç sahadaki Porto maçını 1-0 da olsa kazanmaları gerektiğini, ardından Dinamo Kiev maçına tüm güç ve motivasyonlarıyla gitmek istediklerini söyledi.

Brezilyalı futbolcu, taraftarlara da kendilerine zor günlerinde verdikleri destek için teşekkür ederek, ''Bir takımın, taraftarına ve desteğe en fazla ihtiyaç duyduğu dönemler, sıkıntıda olduğu dönemlerdir. Bize inanmaya devam etsinler. Onlara yaşatabileceğimiz mutlulukları tahmin edebiliyorlardır. Zor günlerde bize verdikleri destek için teşekkür ediyorum, bu desteklerini sürdürmelerini istiyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*