Alex ve Deivid'den açıklama

Alex ve Deivid'den açıklama.17490
  • Giriş : 30.04.2009 / 16:37:00

Fenerbahçeli futbolcular Alex de Souza ile Deivid de Souza basında yayınlanan eşlerinin birbirleriyle kavgalı olduğuna dair haberlerle ilgili olarak bugün yapılan antrenman sonrası açıklama yaptılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazı yayın organlarında çıkan "kavgalılar" haberleri üzerine bir açıklama yapan Alex, "İki aile arasında tatsızlık yaşandığı haberleri doğrudur. Ancak bu tatsızlık Zico'nun Fenerbahçe Spor Kulübü'nde çalışmaya başladığı günlere rastlıyor. Yani 2 yıl önce. Kısa sürede de bu tatsızlık giderildi ve problem çözüldü. Bu tatsızlığın sebebi olarak gösterilen şeyler ise tamamen yalan bir haberden ibaret. 2 yıl önceki bu tatsızlık olayının; takım arkadaşlığına ve Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı'na yansıtılması ve takımımızın hafta sonu oynayacağı maç öncesinde ortaya çıkması ise düşündürücü." dedi.

DEİVİD: AİLELERİMİZ POLEMİK KONUSU YAPILMAMALI

Alex'in tüm söylediklerine katıldığını ifade eden Devid de Souza ise bu tür söylentilerin Beşiktaş maçının önüne geçmesine anlam veremediğini belirterek, "Bugün Beşiktaş maçı öncesi Fenerbahçe ve onun oyuncularının nasıl hazırlandıkları, maçın nasıl geçeceği konuşulması gerekirken, Alex ve Deivid kavgası veya ailelerinin kavgasından bahsediliyor. Bu yanlış.' dedi.

Deivid, özellikle kendilerinin dışında gelişen olayların oynayacakları maçın önüne geçmesine izin vermeyeceklerini belirterek, 'Çocuklarımızın ve ailelerimizin böyle bir polemik içine sokulmasından üzüntü duyduğumu söylemek istiyorum. 2 yıl önce aileler arası yaşanmış ve tatlıya bağlanmış bir meselenin takım iyi giderken değil de, kötü günler yaşandığı günlerde ortaya çıkmasına da doğrusu anlam verebilmiş değilim. Bu konuda özel ricada bulunmak istiyorum. Fenerbahçe konuşulmalı, maç konuşulmalı. Oyuncuların çocukları, eşleri, aileleri konuşulmamalı. Hafta sonu maçımız var biz nelerden bahsediyoruz." diye konuştu.

ALEX: YAPILAN HABERLERE DİKKAT ETMEK LAZIM

Kaptan Alex de Souza, Fenerbahçe ve Fenerbahçeli oyuncuların her hareketinin kamuoyu tarafından merak edilmesinin çok normal olduğunu da ifade ederek, "Kamuoyu bunu beklemekte haklı. Ancak yapılan haberlere dikkat etmek lazım. Bu haberi yazan kişi bence gerekli araştırmayı yapmamış Eğer bu konu araştırılmamışsa sahte gazetecilik yapılmış olur." dedi.

Beşiktaş maçına da değinen Brezilyalı oyuncu, Sivas'ın arkasından gelen Beşiktaş maçı kazanmak için sahaya çıkacağını, ancak Fenerbahçe ile oynayacaklarını unutmamaları gerektiğini belirterek, Fenerbahçe'nin sahadan 3 puanla ayrılacağını iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*