Alex'e alternatif: Tümer

Alex'e alternatif: Tümer.16114
  • Giriş : 26.10.2007 / 13:53:00
  • Güncelleme : 26.10.2007 / 14:11:58

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ligi'ndeki PSV Eindhoven maçında iyi bir oyun ortaya koyup, iyi mücadele ettiklerini ve iyi bir skorla İstanbul'a döndüklerini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zico, akşam antrenmanı öncesi FBTV'ye yaptığı değerlendirmede, PSV Eindhoven karşısında maçı kazanabilecek fırsatlar yakaladıklarını ifade ederek, “Kazanabilirdik. Maçın ikinci yarısında, iyi olduğumuz anlarda Deivid'in gördüğü kırmızı kart olmasaydı maçı lehimize çevirebilirdik. Orada verilecek maksimum kart da sarı olmalıydı. Genel olarak iyi bir oyun ortaya çıkardık. Kırmızı karttan sonra, geri çekilmek ve kalemizi korumak zorunda kaldık. Bundan sonrası için de skoru koruyarak, iyi bir skorla ve mutlu olarak döndük” diye konuştu.

Takımının bu maçta, istatistiklere göre 108 kilometre koşması konusunda da Zico, şunları söyledi:

“Bu, rakibe yaptığımız baskıdan kaynaklanıyor, çünkü alanları daralttığınızda, doğru koşular yaptığınız zaman sizin koşularınız ve pas trafiği iyi olur. Biz de maçta bunu yaptık. PSV, özellikle kendi evinde iyi sonuçlar alan bir ekip. Orada kazanmanın, puan çıkarmanın zor olduğunu biliyorduk, ama doğru koşular yapıp, alan daraltıp, baskı yapıp, tüm oyuncuları atağa çıkararak ve iyi markaj yaptığımız için rakip etkisiz hale geldi. Etkili oyuncularını etkisiz hale getirdik ve bu istatistikler ortaya çıktı.”

GRUPTAKİ ŞANSLARI

Teknik direktör Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, gruptaki şanslarını değerlendirirken, “Baktığımızda, 4 ülkeden 4 şampiyon takım var. Bu grubun çok zorlu olduğunu söyleyebiliriz. Planladığımız doğrultuda aldığımız sonuçlarla gidiyoruz. Eğer bu maçtan 3 puan alsaydık, gruptan çıkmak adına çok büyük bir avantaj yakalayabilirdik, ama kaderimiz hala ellerimizde. Evimizdeki PSV Eindhoven maçını kazanırsak, Inter maçında alacağımız sonucun çok fazla önemi kalmayacak. Kendi evimizdeki maçlardan en iyi sonuçları alırsak, gruptan çıkarız” diye görüş belirtti.

Futbol otoritelerinin, maç sonrası kendisiyle ilgili övgülerine de değinen Zico, “Futbolda söz sahibi insanların böyle yorumlarda bulunması, beni mutlu ediyor, ama övgüler işinizin bittiği anlamına gelmiyor. Şu an doğru yoldayız. Türk futbolu Brezilya futboluna benziyor. İkisinde de gol atmaya dönük ve mücadeleci bir oyun anlayışı var. Futbolcularımız bu mantalitede olduğu için işimiz kolaylaşıyor. Bizim hedeflerimiz var. Bunları gerçekleştiremezseniz, övgülerin de anlamı yok” dedi.

KASIMPAŞA MAÇINDA TÜMER'E ŞANS

Zico, Kasımpaşa ile yapacakları maçta, son Konyaspor maçındaki arzulu futbollarını göstermeleri gerektiğini söyledi.

"Kasımpaşa maçında istediğimiz sonucu alacağız" diyen Zico, "Zirveyi yakalamalıyız. Verdiğimiz gereksiz puanları toplayıp, zirveye yaklaşarak, geri nasıl alırız diye düşünmeliyiz. Bu konuda futbolculara çok iş düşüyor" şeklinde konuştu.

Kadroda değişiklik yapıp yapmayacağıyla ilgili bir soruya da Zico, "Kadroda değişiklik yapabilirim. Tümer'i değerlendirmek istiyorum. Sakatlıktan yeni çıkmıştı, ama sonradan iyi duruma geldi. Kadroda başka değişkilikler de olabilir, ama bugün için, değiştirmeyi düşündüğüm oyuncu Tümer" yanıtını verdi.

Zico, Fortis Türkiye Kupası'nda Gaziantepspor ile yapacakları maçta ise bu sezon çok fazla oynama fırsatı bulamayan oyunculara şans tanımak istediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious