Alex'in rüyası nedir?

Alex'in rüyası nedir?.12538
  • Giriş : 17.11.2007 / 10:53:00

Fenerbahçe Kaptanı, tek isteğinin Şampiyonlar Ligi'nde final oynamak olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alex, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, ilginç sözler sarfetti. Zico’nun Devler Ligi’nde Barcelona ile final oynamak istediğinin hatırlatılması üzerine Brezilyalı yıldız, “Benim rüyam final oynamak ama bu Barcelona’ya karşı olur, Milan’a veya başka bir takıma karşı olur hiç farketmez. Yeter ki final oynayalım” açıklamasını yaptı.

‘İçime sindiremiyorum’


Alex, hakem kararlarıyla ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu: “Farklı kararlar beni üzüyor. Edu’nun gördüğü kırmızı kartı tartışmaya bile gerek yok. Ümit Karan’ın Denizli maçında yaptırdığı bir penaltı var. Normalde hakemlerin devam ettirdiği bir pozisyonda ona penaltı verildi. Hakemlerin nasıl karar vermesi gerektiğini söylemiyoruz ama bunların olmaması gerektiğini söylüyoruz. Çok sayıda faul yapılan bir oyuncunun, dayanamayıp itiraz ettiğinde sarı kart görmesini içime sindiremiyorum.” Aurelio’ya yapılan tekliflerin, takımın kalitesini gösterdiğini ifade eden Kaptan, şunları söyledi: “Demek ki iyi ve doğru yoldayız. Galatasaray derbisine daha çok var. Derbiden alacağımız 3 puan, Ankara maçından alacağımız 3 puanla aynı değerde. Brezilya Milli Takımı’nda oynama şansım olmasaydı, Aurelio gibi Türkiye için gelecek teklifi kabul ederdim.

‘Bu insanlar bunu hakediyor’


Yarın öbürgün kariyerimi tamamlayıp ülkeme döndüğümde hâlâ Türk Milli Takımı ve Fenerbahçe’yi takip ediyor olacağım. Türk insanını takdir ediyorum. Çünkü bu ülke ve insanlar bunu hakediyor. Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası’nı gitmesini yürekten istiyorum.” Bu arada medya odasında duran Türk bayrağıyla poz veren Fenerbahçe Kaptanı, “Bunu evime asacağım” diyerek bayrağı geri vermedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious