Alex'in Yıldırım'a verdiği söz

Alex'in Yıldırım'a verdiği söz.10492
  • Giriş : 07.02.2009 / 22:00:00

Başkan Aziz Yıldırım´a maçtan önce, "Bursa'yı eleyeceğiz, merak etmeyin" diyen Alex, muhteşem oyunu ve attığı 2 süper golle sözünü tutmanın gururunu yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıldırım'ın çabası

Trabzonspor ve Gaziantepspor beraberlikleriyle sevenlerini umutsuzluğa sevkeden Fenerbahçe, Bursaspor ile oynayacağı kupa rövanşına giderken, herkeste bir “acaba” vardı. İşte bu “acaba”ları ortadan kaldırmak için çarşamba günü Samandıra'ya gidip oyuncularına moral veren Başkan Aziz Yıldırım, maçtan önce de takımı Bursa'da kamp yaptığı otelde ziyaret etmişti.

Bu ziyaret sırasında 3 kaptan Alex, Semih ve Volkan ile bir araya gelen Yıldırım, onlara moral aşılamıştı.

Forma taraftarlara
Başkan'ın kendilerine duyduğu güveni ifade eden sözlerinden etkilenen 1. Kaptan Alex, “Merak etmeyin Başkanım, Bursaspor'u mutlaka eleyeceğiz” diye söz verdi. Maç başladığında sıra o sözü tutmaya gelmişti. Müthiş hırslı ve istekli görünen Sambacı, önce 23, sonra 25. dakikalarda sahneye çıkıp, harika iki golle turun kapısını ardında kadar açtı. Artık ondan mutlusu yoktu. Öyle ki, hiç geleneği olmamasına karşın, maç bitiminde formasını çıkarıp, tribündeki taraftarlara fırlattı.

5 maçta 4 gol attı
9. haftada Eskişehirspor ile deplasmanda oynanan maçta ağları havalandırdıktan sonra uzun bir suskunluğa bürünen ve 2.5 ay gol atmayı başaramayan Alex, Fenerbahçe ile yeni sözleşme imzaladıktan sonra tekrar eski golcülüğüne büründü. 2009'a çok iyi başlayan Brezilyalı yıldız, forma giydiği 5 resmi maçta 4 gole imza koydu. 18 Ocak'taki Eskişehir kupa maçında gollerini sıralamaya başlayan Sambacı, Gaziantep ve Bursaspor ağlarına da 3 gol bırakıp, eski günlerine döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*