Alex'le bu hafta imzalayabiliriz!

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Sivasspor maçında taraftarların yönetime ve takıma tepki göstermelerini normal karşıladıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mosturoğlu, ''Sivasspor maçında Fenerbahçe avantajını kullanamayınca, taraftarın teknik direktör Zico'yu istifaya çağırıp, ilk kez yönetime tepki göstermesini nasıl karşılıyorsunuz'' şeklindeki soru üzerine, ''Kaybedilmiş avantaj, puan farkını 8'e çıkarma avantajı. Yoksa şu anda zaten 6 puan avantajımız var. Lig yarışını erken bitirme şansını elde etmiştik, ama bu olmadı. Bunun düş kırıklığı var'' dedi.

Taraftarların bir an önce şampiyonluğun gelmesini istediğini anlatan Şekip Mosturoğlu, şöyle devam etti: ''Taraftarımız bir an önce lig yarışının bitmesini, 100. yıl gibi çok anlamlı bir yılda lig şampiyonluğunun bir an önce gelmesini istiyor. Bu anlamda baktığınızda tepkileri doğal. Tepkiyi ortaya koyuş şekilleri de doğal. İyi oynadığınız zaman taraftar sizi olumlu teşvik eder, kötü oynadığınız zaman sonuç başarısız olursa Futbol takımınız ve sizler eleştirilirsiniz. Biz buna alışığız.''

-''AZINLIĞIN BU TİP TEPKİLER GÖSTERMESİ NORMAL''-

Şekip Mosturoğlu, yönetim kuruluna gösterilen tepkinin, maçın sonunda tribünde kalan çok az bir taraftar grubunun içinde olduğunu kaydetti. Taraftar arasında çok büyük bir ayrışma olduğunu sanmadığını dile getiren Mosturoğlu, ''Bizim çok inanan, takımını 90 dakika destekleyen, üzüntüsünde de sevincinde de aynı seviyede tepki gösteren ve 'hep destek tam destek' sloganıyla hareket eden bir taraftar bütünlüğümüz var. Bunun içinde tabii ki azınlığın bu tip tepkiler göstermesi normal. Ben onların da iyi Fenerbahçeli olduğunu düşünüyorum. Taraftarımız takımın iyiliği ve menfaatleri için tepkilerini koyuyor. İyi tepkiye de kötü tepkiye de teşekkürler, ama demokratik olmak kaydıyla'' diye konuştu.

-''ALEX'İN SEZON BAŞINDAN BERİ SAKATLIĞI VAR''-

Şekip Mosturoğlu, Alex'in şu an ortaya çıkan kasıklarındaki sakatlığının sezon başından beri olduğunu belirterek, ''Fakat bu sakatlığı kamuoyuna yansıtılmadı ve Alex'in performansıyla ilgili spekülasyonlar yapıldı. Şu an yaşadığı performans düşüklüğü de tamamen sözleşmesinin bitmesine bağlandı'' dedi.
Brezilyalı futbolcunun, tüm futbolcuların karşılaşabileceği ve tedavisi kolay olmayan bir sakatlıkla Futbol oynamayı sürdürdüğüne dikkati çeken Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı, şunları söyledi: ''Performansı da giderek artıyor, ama bu sakatlıktan tamamen kurtulmuş değil. O yüzden performansı geçen seneki Alex'ten biraz daha düşük. O da giderek iyileşiyor. İnşallah İsviçre'de gördüğü tedaviden sonra önümüzdeki haftalarda, geçen senelerde sağladığı katkıyı bu sene de sağlayacak. Alex ile bir problemimiz yok.''

-''ALEX İLE BU HAFTA SÖZLEŞME OLABİLİR''-

Şekip Mosturoğlu, Alex'in menajeriyle bu hafta sözleşmesiyle ilgili görüşeceklerini belirterek, ''İmza olabilir'' dedi. Sözleşmesi biten tüm futbolcularla görüşmelerinin sürdüğünü anlatan Mosturoğlu, ''Arzumuz hepsiyle önümüzdeki sene de yola devam etmek. Çünkü oturmuş bir kadromuz var. Son 5 yılda kadroda çok rotasyon yapan bir takım değiliz. O istikrarı sürdürmek istiyoruz'' şeklinde konuştu.

-''2 KUPAYLA ZİCO TARAFTARIYLA BARIŞIR''-

Mosturoğlu, ''Çok eleştirilen Zico ile de devam etmeyi düşünüyor musunuz'' şeklindeki soru üzerine, ''Eleştiriliyor, ama sezon sonunu beklemek lazım. İnşallah bu eleştirilerin yersiz olduğunu görürüz ve 2 kupayla Zico taraftarıyla barışır'' dedi.

-''KONYASPOR MAÇIYLA YÜKSELEN BİR TRENDİMİZ OLACAK''-

Şekip Mosturoğlu, ligde bundan sonra da her haftanın zor geçeceğini vurgulayarak, ''Baktığınızda lig ikiye ayrıldı. Orta sıralardan başlayıp, üst sıralara kadar hem lig şampiyonluğu, hem de UEFA Kupası'na katılımı hedefleyen bir grup var. Bir de alt sıralarda düşmeme için mücadele eden bir grup. Bütün takımların hedefi var ve bütün maçlar zor'' diye konuştu.

Ligde bu hafta sonu yapacakları Konyaspor maçıyla çıkışa geçeceklerini kaydeden Mosturoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: ''İnşallah Konyaspor maçı bizim iyi futbolla seyircimizi sevindireceğimiz ve bir seri yakalayacağımız maçların başlangıcı olur. Bu başlangıcın Sivasspor maçında olmasını çok arzuluyorduk. Sivasspor maçında da bu şansları ele geçirdik, ama Futbol şansı yanımızda değildi. Umuyorum ki Konyaspor maçıyla birlikte yükselen bir trendimiz olacaktır. Milli maç arasından sonra da ilk yarının son 6-7 haftalık bölümündeki, taraftarımızın da takdir ettiği Fenerbahçe'yi göreceklerine inanıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious