Alex'ten Daum'a methiyeler

Alex'ten Daum'a methiyeler.9120
  • Giriş : 06.07.2009 / 21:05:00

Fenerbahçe Kaptanı Alex, Türkiye'ye ilk geldiğindeki teknik direktörünün Christoph Daum olduğunu belirterek Alman çalıştırıcı için ilginç açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'ye gelmesindeki en büyük paylardan birinin Alman çalıştırıcıya ait olduğunu söyledi.

Fenerbahçe TV'de yayımlanan "Kamp Günlüğü" programına konuk olan Alex, yeni sezon hazırlıklarını, kampa geç katılmasını, yeni teknik direktörü Christoph Daum ve transferleri değerlendirdi.

Alex, kampa geç katılması ve basında yer alan haberler ile ilgili olarak, "Spekülasyonların olmasını normal karşılıyorum. Çünkü insanlar takımın içinde olmadığı sürece herhangi bir olayı speküle edebilirler. Özellikle basın tarafından bu olayın fazla üzerine gidildiğini düşünüyorum. Biliyorsunuz biz sıkıntılı bir sezon yaşadık. Bunun ardından tatile girdik. Geri dönüş tarihi 6 Temmuz gibi planlanmıştı. Ancak hocamızın değişmesi ile birlikte bu tarih değişti. Bir Brezilyalı olarak ülkeme karşı sorumluluklarımı da yerine getirmem gerekiyordu. Ülke olarak sıkıntılı bir dönem yaşıyorduk. Orada bu nedenle çözmemiz gereken olaylar vardı. Ben de programımı buna göre ayarlamıştım. Geri dönüş tarihinin değiştiği kulübümüz tarafından bana bildirildi. Ancak bana kulübümüz tarafından 29'unda toplanılacağı söylendiğinde, ben de kulübümüze gelemeyeceğimi ama kendi adıma gerekli olan hazırlıkları yapacağımı ve daha geç geleceğimi söyledim. Ben programımı bu tarihe göre yapmıştım. Kulübümüzün haberi vardı. Ben, 5'i itibariyle İstanbul'da olacağımı ve 6'sı itibariyle de idmanlara katılacağımı bildirmiştim. Bu konudan hocamız da haberdardı. Çalışmalarıma başladım, hocamla da görüştüm. Şu anda hiçbir sıkıntı yok. Tabii insanlar konuyu tam olarak bilmedikleri için durumun speküle edilmesini normal olarak karşılıyorum." açıklamasında bulundu.

"Daum'un gelişi ile neler bekliyorsun, neler değişecek?" sorusuna ise Alex, şu karşılığı verdi: "Ben daha henüz geldiğim için değişiklikler varsa bile ben size bunu söyleyemeyeceğim. Ama daha önceden hocamızla çalıştığım için ne gibi değişiklikler olacağını tahmin edebiliyorum. Bunları zamanla göreceğiz. Türkiye'ye geldiğimde ilk teknik direktörüm Daum'du. Beni Türkiye'ye gelmeye ikna eden kişilerin başında Christoph Daum geliyordu. Bana çok sayıda teklif gelirken Fenerbahçe'den gelen teklifi değerlendirmemde bir çok insanın payı vardır fakat burada en büyük paylardan biri Christoph Daum'a aittir. Şu andaki ortam gayet olumlu. İdmanlar gayet neşeli geçiyor. Bunu korumak bizim elimizde. Bu nasıl korunur? Alacağımız sonuçlarla… Sezon içinde alacağımız olumlu sonuçlarla bu ortamı korur ve daha güzel hale getirebiliriz. Bizim görevimiz tanıdığımız hocamızla bize aktaracaklarını en iyi ve net şekilde sahaya aktarmak. Bizim yapmamız gereken bu."

Alex, nasıl bir Fenerbahçe izletecekleri yönündeki bir soruya da, "Henüz net bir yorum yapmak için erken. Hocamızın oyun şablonunu ve nasıl bir oyun anlayışı geliştireceğini net bir şekilde söylememiz zor. Bu soruya birkaç hafta sonra daha net bir şekilde cevap verebiliriz. Oyun anlayışı bakımından Aragones'le yaptığımız çalışmalardan farklı bir şekilde olacağını söyleyebiliriz. Ama bunu zaman içinde yapacağımız maçlarla hem siz hem de biz göreceğiz." karşılığını verdi.

- "FARKLI BİR GÖRÜNTÜDE OLMAMIZ GEREKİYOR" -

Brezilyalı futbolcu, bu yıl yapacakları şampiyonluk mücadelesi ile ilgili bir soruyu ise, "Bizim kesinlikle ve kesinlikle farklı bir görüntüde olmamız gerekiyor. Yeni sezonun bizim adımıza geçen seneden olumlu anlamda daha farklı olması gerekiyor. Çünkü geçen seneki örneklere baktığımızı zaman lige iyi bir şekilde başlayamadık. Gaziantep'e karşı ilk maçımızı kaybettik. İlk yarının başlarında çok kötüydük. İlk yarı gerçekten kötü bir görüntü sergiledik ve iyi başlamayan bir şeyin sonucu da kesinlikle iyi olmuyor. Onun dışında sakatlıklardan uzak durmamız gerekiyor. Geçen yılki sakatlıklar, başımızı ağrıttı. Sakatlıklar çoğaldıkça sezon sonuna doğru yorgunluktan yıpranmışlık oluyor. Bu da sezon sonunda sizin için dezavantaj yaratıyor. Sakatlıklardan uzak, her şeyin geçen seneye göre olumlu bir şekilde değiştiği bir sezon olur inşallah çünkü buna ihtiyacımız var." şeklinde yanıtladı.

- YENİ TRANSFER ÖZER'E "HOŞGELDİN" VE "GEÇMİŞ OLSUN" -

Yeni transferlerle ilgili olarak, kaptan Alex, "İlk olarak ben Özer'e geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Sakatlığından dolayı bir ameliyat olduğunu öğrendim. Umarım en kısa zamanda güzel bir şekilde tedavi dönemini atlatır ve aramızda olur. Hem 'Hoşgeldin' hem de 'Geçmiş olsun' demek istiyorum. Bir an evvel sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum. Diğer oyuncular için de şunları söyleyebiliriz: Fenerbahçe'deler çünkü diğer takımlarda gösterdikleri iyi performansla Fenerbahçe forması giymeleri bir takdir olmuştur. Fenerbahçe forması giydikleri süre boyunca katkı yapacaklarına inanıyorum. Takımımızın başarılarında hepberaber pay sahibi oluruz." ifadelerini kullandı.

Vatandaşı Bilica'nın Fenerbahçe için önemli bir transfer olduğuna dikkat çeken Alex, "Geçen seneyi hatırladığımızda Sivasspor'un geçen yıl çok iyi bir performans sergilediğini görüyoruz. Sivasspor'un bu başarısındaki en büyük pay sahibi olan oyunculardan birisi de Bilica'dır. Orada sergilediği performansla Fenerbahçe forması giyebileceğini ispatlamıştır. Ben de onun bu kalitede olduğunu düşünüyorum. Umarım Sivasspor'da gösterdiği başarıları Fenerbahçe'de de gösterecektir. Hepberaber başarılı olacağız diye düşünüyorum. Bilica hakkında söylenecek pek de bir söz yok. Gayet kaliteli ve çok iyi bir oyuncu." dedi.

Bu arada Alex, rekor bir ücretle Real Madrid'e transfer olan Kaka'yla ilgili olarak da, "Kaka ile uzun zamandır görüşmüyorum. Ama bu transfer beni oldukça şaşırttı. Şaşırtmasının nedeni ise Kaka'nın Real Madrid'e gitmesi değil, Dünya'nın bir ekonomik krizde olduğu söylenirken bir anda Ronaldo ve Kaka'nın çok yüksek fiyatlara Real Madrid tarafından alınmasıdır. Bu transferlerin yapılması tarihte yer edecektir. Real Madrid ve Barcelona müthiş ekipler kurdular. Bunun gidişatının ne olacağını göreceğiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*