Alex'ten geç gelen itiraf

Alex'ten geç gelen itiraf.14142
  • Giriş : 14.05.2008 / 08:34:00

Fenerbahçe kaptanı Alex, Şampiyonlar Ligi’nden, Süper Lig’e geçişi iyi değerlendiremediklerini ve G.Saray karşısında kötü oynayarak kaybettiklerini itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

FENERBAHÇE Kaptanı Alex de Souza, ligi ikinci sırada bitirmelerine rağmen başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını söyledi. Son haftalara büyük bir avantaj ile girmelerine rağmen konsantrasyon sıkıntısı yaşadıklarına işaret eden Brezilyalı oyuncu, "Sivas ve Beşiktaş’ı deplasmanda yendikten sonra Ali Sami Yen’e rehavet içinde gitmenin bedelini ağır ödedik" diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi’nde oynadıkları her maçta ayrı bir heyecan yaşadıklarını hatırlatan Alex, "Taraftarımız ve Türk halkı ortaya koyduğumuz Futbol ve geldiğimiz nokta itibarıyla bizimle gurur duydu. Chelsea karşısında tamamen şanssızlık sonucu elendik. Son dakikalara kadar gol kovaladık. Dev rakibimiz karşısında atacağımız bir gol bize yarı final kapısını açacaktı. Zorlu bir maratondan döndük.

Motivasyonu kaybettik

Ligin en kritik maçında kötü oynadık. Galatasaray karşısında en azından beraberlik elde etmemiz gerekirken, tek golle kaybettik. Sonrasında motivasyonumuzu da kaybedince, lig şampiyonluğunu rakibimize hediye etmiş olduk" yorumunu yaptı. Karakterli oyunculardan kurulu bir takım olduklarını ileri süren Alex sözlerini şöyle sürdürdü: Önümüzdeki yıl sorumluluğumuz daha da artacak. Öncelikle lig şampiyonluğunu elde etmemiz gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’nde de çıtayı yükseltmeliyiz. Kadromuza yeni isimler de katılacak. Bu kez daha tecrübeli bir ekip olarak Devler Ligi’nde mücadele edeceğiz."

HURRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious