Alex'ten ilginç açıklamalar

Alex'ten ilginç açıklamalar .10569
  • Giriş : 10.10.2007 / 08:33:00

Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex, FB TV'de yeni başlayan ve gündemi yorumladığı ''Kaptan Köşkü'' programına katılarak, lig, Avrupa Şampiyonlar ligi ve çeşitli konularda değerlendirmelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alex, Şampiyonlar Ligi'yle ilgili soruları yanıtlarken, bugüne kadar oynadıkları maçlarda herkesin elinden geleni yaptığını belirterek,''Yaptıklarımız ortada, ama hiçbir şey bitmiş değil. O yüzden, önümüzdeki maçlara hazırlanıyoruz'' dedi. Maç maç gitmeleri ve bunun özellikle Şampiyonlar Ligi'nde böyle olması gerektiğini başından beri söylediğini ifade eden Alex, şunları kaydetti:

''Anderlecht maçından beri bu bakış açısıyla hareket ediyoruz. Anderlecht'i eledik. CSKA Moskova ile deplasmanda iyi bir oyunla berabere kaldık. Inter maçında, bir daha tekrarlanması belki zor olabilecek bir oyun ortaya koyduk. Şampiyonlar Ligi'nde her şey yolunda gitti, herkes üzerine düşen görevi yaptı. Şimdi PSV Eindhoven maçına hazırlanıyoruz. Bu maç bizim için önemli ve çok zor olacak. Deplasmanda oynayacağımız maçtan olumlu bir sonuç çıkartabilirsek, gruptan çıkma adına önemli bir şans yakalarız.''

Hakemler tekmeye izin veriyor!

Fenerbahçe'nin, Turkcell Süper Lig'deki durumunu da değerlendiren Brezilyalı futbolcu, lige kötü bir başlangıç yaptıklarını ve alışık olmadıkları puan kayıpları yaşadıklarını söyledi.

Alex, Şampiyonlar Ligi ile Turkcell Süper Lig'deki farklı görüntüleriyle ilgili görüşlerini de şöyle açıkladı:

''Birçok sebep sayabiliriz. Türkiye'ye özgü şeyler var. Hakem farklılıkları çok fazla ortada. Türkiye'deki ve Avrupa'daki hakemler farklı farklı kararlar veriyor. Aynı şekilde Türkiye'de her zaman favoriyiz ama Avrupa'da değiliz. Burada her maçta rakibinizin üzerine gitmelisiniz, çünkü siz favorisiniz. Avrupa'da rakibi bekleyip, onun ne yapacağını görebilirsiniz. Oyun içinde böyle bir seçeneğiniz var, ama Türkiye'de bunu yapamazsınız. Avrupa maçlarında daha açık bir Futbol ortaya konuluyor. Hiçbir rakip, sahaya çıktığında sizi faullerle, darbelerle durdurmayı düşünmüyor. Türkiye'de bu çok fazla oluyor. Bir şeyi anlayamıyorum. Maç boyunca darbeler yiyebilirsiniz, ama bu darbeler hakkında tepkinizi maç içinde hakemle konuşamıyorsunuz. Yanına giderseniz cezalandırılıyorsunuz, ama maç boyunca size darbeleri yapan oyuncu hiç ceza almıyor. Bu anlayış olmadığı için farklar ortaya çıkıyor. Kimi oyuncu oynamaya, kimisi oynatmamaya çıkar. Kimi gelir vurur, cezalandırılır ya da cezalandırılmaz. Bizim yapmamız gereken, bunlara karşı da mücadele etmek ve iyi oynamak. Tabii puan kayıplarının tek nedeni bu sert oyunlar değil. İyi oynayamadık ve puanları da kaybettik.''

Kezman'a destek

Kaptan Alex, Sırp futbolcu Kezman'ın sürekli eleştirilmesi konusundaki bir soruyu yanıtlarken, ''Kezman bu takımın 9 numarası, forvet oyuncusu. Forvetler gol atamayınca eleştirilir ve üzerlerinde baskı oluşur. Kezman'ın ihtiyacı olan şey, kendine olan güveni. Bunu yakaladıktan sonra, atacağı birkaç golden sonra kendini bulur. Atamadığı ve kaçırdığı goller, üzerindeki baskıdan kaynaklanıyor'' dedi.

Kezman'a güvenlerinin tam olduğunu vurgulayan Alex, teknik ekip ve futbolcu arkadaşları olarak ona yardımcı olmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious