Alex'ten Millilere mesaj

Alex'ten Millilere mesaj.14601
  • Giriş : 18.10.2007 / 23:14:00

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex, lider G.Saray ile aralarındaki puan farkına dikkat çekerek, Konyaspor maçına özel önem verdiklerin söyledi, Türkiye için umutlu konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Futbol takımının kaptanı Alex de Souza, şehit aileleri için başlatılan yardım kampanyasına takım olarak katılacaklarını söyledi. FB TV'de bu akşam ''Kaptan Köşkü'' isimli programda Fatih Demirkol'un sorularını yanıtlayan Alex, şehit ailelerine yardım kampanyası konusunda çalışmalara başladıklarını kaydetti.

-''PUAN KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK''-

Brezilyalı futbolcu, hafta sonunda ligde Konyaspor ile yapacakları maçı kazanmak zorunda olduklarını söyledi. Konyaspor maçı hazırlıklarını milli takımdaki arkadaşlarından yoksun olarak sürdürdüklerini vurgulayan Alex, şöyle konuştu: ''Konyaspor maçı bizim için önemli olacak. Çok fazla oyuncumuz milli takıma gitmediği için de burada güzel bir biçimde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Puan farkının açılmaması için bizim evimizde oynayacağımız maç çok önem taşıyor ve iyi bir sonuçla ayrılacağımızı düşünüyorum

. Özellikle Galatasaray'ın bizim önümüzde olması ve puan farkının açılmasından dolayı sadece bu maç değil, bundan sonraki her maç bizim için kritik bir duruma geldi. Kesinlikle puan kaybetmeye tahammülümüz yok. Kadıköy'de oynanan maçları da kesinlikle ve kesinlikle kazanmalıyız. Taraftarlarımızı cumartesi günü maça davet ediyoruz.''

Alex de Souza, milli maç nedeniyle lige verilen aranın Fenerbahçe için avantaj olduğunu ifade ederek, ''Appiah ve Edu'nun sakatlıkları vardı. Onlar daha iyi duruma geldi. Aynı şekilde kendini geliştirmek isteyen, kendisine bir şeyler katmak isteyen, kondisyonunu daha iyiye getirmek isteyen oyuncularımız da bu aradan yararlanabilirler. O yüzden bu aranın bizim açımızdan yararlı olduğunu düşünüyorum'' dedi.

-''TÜRKİYE'NİN GRUPTAN ÇIKACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM''-

Alex, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda Yunanistan ile karşılaşacak Türkiye'nin gruptan çıkacağına inandığını kaydetti. Brezilyalı futbolcu, Türk Milli Takımı'nda çok yetenekli oyuncular olduğunu belirterek, şunları söyledi: ''Son maçlarda aldığı beraberlikler Türk Milli Takımı'nın durumunu her ne kadar zora soksa da, İstanbul'daki Yunanistan maçı ve daha sonra oynayacağı maçlarda alacağı iyi sonuçlarla Türkiye'nin gruptan çıkacağını düşünüyorum. Türkiye-Yunanistan maçına bir derbi maçı diyebiliriz. Çünkü bu maçın tarihsel bir büyüklüğü de var. O nedenle her tür faktör bu maçın sonucunu etkileyebilir.

Belki bir duran top ya da bireysel yetenekle hazırlanan bir pozisyondan takımlar gol kazanabilirler. Bu noktada ben Türkiye'ye çok güveniyorum. Türkiye'nin özellikle bireysel yetenekli oyuncularının çok fazla olduğunu düşünüyorum. Takım oyunu oynadıkları, rakip oyuncuları iyi marke edebildikleri zaman, kalitelerini de ortaya koydukları zaman, ben Türk Milli Takımı'nın başarılar kazanacağına eminim.''

Türk Milli Takımı'nın maçlarını ailesiyle birlikte takip ettiğini anlatan Alex, ''Türkiye'nin maçları Brezilya'da fazla gösterilmiyor. O yüzden insanlar çok fazla takip etme imkanı bulamıyor. Fakat biz burada Brezilyalılar olarak tüm maçları takip ediyoruz. Evde izlediğimiz zaman Türkiye goller attığında biz de herkes gibi seviniyoruz. Çünkü bu Türk futbolunun gelişimidir. Bizim içinde bulunduğumuz ülkenin futboludur'' diye konuştu.

Türkiye'de Futbol alanında olan gelişmelerin kendilerini yakından ilgilendirdiği için, Türk Milli Takımı'nın aldığı iyi sonuçlarda ailesiyle birlikte sevindiklerini tekrarlayan Alex, şöyle dedi: ''Özellikle maçları takip etmeyi seviyoruz. Hatta bir hatıram var. Kadıköy'de en son oynanan Türkiye-İsviçre maçında, Türkiye'nin attığı gollerden sonra o güzel atmosferde gerçekten çok mutlu olmuştuk. Her ne kadar sonuç istediğimiz gibi olmasa da. Bizler için Türk futbolunun geliştiğini görmek ve takip etmek ayrı bir zevk.'' Alex, Türk Milli Takımı'nda forma giyen Mehmet Aurelio'nun milli takıma alıştığını, takım arkadaşının Fenerbahçe ve milli takımda iyi bir performans gösterdiğini söyledi.

Brezilya Milli Takımı'nda yeniden oynayıp oynayamayacağı yönündeki soruyu ise Alex, ''Ben şu anda sadece Fenerbahçe'yi düşünüyorum. Ben burada başarılı olmak istiyorum. Burada iyi sonuçlar almak istiyorum. Açıkçası şu anda Brezilya Milli Takımı benim kafamdan geçmiyor'' diye yanıtladı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious