Ali Atıf Bir: Ben de Fethullahçı oldum

Ali Atıf Bir: Ben de Fethullahçı oldum.12884
  • Giriş : 15.06.2008 / 12:00:00

Yalancı kahraman olarak algılanmaktansa doğruları yazıp satılık kalem Fethullahçı olarak algılanmayı yeğlerim diyen Bugün yazarı Prof. Dr. Ali Atıf Bir, can alıcı soruyu sordu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün gazetesi yazarı Prof. Dr. Ali Atıf Bir'in Fethullahçı isyanı...

Öcü yaratıp beslenmek

Bazıları bükemediği eli öpeceği yerde "Fethullah Hoca Öcüsü" yaratıp oradan beslenmeye çalışıyor. Bana biri açık açık söylesin bugüne kadar Fethullah Hoca ve onu sevenlerden ne kötülük gördünüz?

Gerçekten bildiğiniz, gördüğünü bir şey var mı? Onların sistemli, örgütlü birliktelikleri sizi niye bu kadar geriyor?. Siz bir türlü böyle örgütlenemiyorsunuz diye mi? Namaz kılan, sizden daha inançlı, bir "öğretiye" göre "modern Müslüman" yetiştirmeye kendini adamış bir "cemaat" size niye ve neden zarar verebilir ki?

Çok sayıda ülkede Türkçe eğitim veren okulları açmış, Türkçe'yi geliştirmek için kampanyalar düzenlemişse bunda sizi geren ne? Eğer bu "topluluk" demokratik bir toplumda olmaması gereken şeyler yapıyorsa, suç işliyorsa, kendilerinden olmayanları dışlıyor, hayat hakkı tanımıyor, onların altını oyuyorsa, bilinçli bir şekilde Atatürk Türkiye'sinin, Türk Ordu'sunun düşmanlığını yapıyorsa niye kanıtı olan savcılara veremiyor?

Yoksa bunların hepsi bilim adamı kılığında abuk sabuk demeçler veren Hakan Yavuz'un uydurduğu şeyler mi? Doktora yapmak, bilim adamı olmak demek izlenimlerini yazıp insanları kanıt olmadan karalamak mı demek? Hakan Yavuz'un aldığı doktora eğitimi ona nasıl bir "cemaat tester" lığı kazandırdı acaba?

Böyle bir eğitim varsa benim haberim niye yok?

Evet evet, ben de Fethullahçı oldum, para yiyorum... Hatta patronum "Yaz hoca be trilyonlarım feda olsun sana" dedi. Ben de yazıyorum..

İşin aslı şu ki: Sizin gibi ne yazdığını bilip bilmeden, bilimsel bilgi ile yargıları biribirinden ayırt edemeden, paranoyalarla yazıp "yalancı kahraman" olarak algılanmaktansa doğruları yazıp "satılık kalem Fethullahçı" olarak algılanmayı yeğlerim... Ne dediğimi anlamak isteyen, geçen hafta Oray Eğin garibinin yazdığı yazıyı okusun... Bugün ve Sabah reklamları yayınlıyor diye Medyatava'yı Fethullahçı ilan etmiş... Akıl tutulmasının bu kadarı da fazla...

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious