Ali Aydın belediye başkan adayı

Ali Aydın belediye başkan adayı.7522
  • Giriş : 17.01.2009 / 20:32:00

FIFA kokartlı eski hakemin MHP'den adaylığı resmen açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

FIFA kokartlı eski hakem Ali Aydın, MHP'nin Ordu Belediye Başkan adayı oldu.
Ordu Belediyesi Ayışığı Düğün Salonu'nda yapılan toplantıya, MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, MHP Ordu Milletvekili Rıdvan Yalçın, MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan ve MHP'nin Ordu Belediye Başkan Adayı eski milli hakem Ali Aydın katıldı. Salona alkışlar eşliğinde gelen ve duygulandığı gözlenen Ali Aydın, eşi Nudar Aydın'ın elini tören boyunca hiç bırakmadı.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı törende adaylığı açıklanan Ali Aydın kürsüye de eşi Nudar Aydın ile birlikte geldi. Burada bir konuşma yapan Aydın, "Siyaset ve bu parti beni kabul ederse, ben sonsuza kadar MHP'li olmaya geldim. İçim çok ferah. Benim babam bana, aileme vatan sevgisini, bayrak sevgisini, insan ve canlı sevgisini, toprak sevgisini çok çok iyi anlatan birisiydi. Şu an burada olsaydı, siyasete ilk adımı attığımı görseydi, herhalde çok mutlu olurdu. Bunu da hissediyorum" dedi.

"Ben hayatta kavgayı sevmeyen bir insanım" diyen Ali Aydın, "Hiçbir zaman kavganın içinde olmadım. Her zaman anlaşılır olmayı tercih ettim. Benim Ordu'da Belediye Başkan adaylığım daha yeni konuşuldu. Ama malesef 1 hafta evvel adım attığımda bir şeyler çıkmaya başladı. 'Ali Aydın belediye başkanlığından ne anlar' diye sözler çıkmaya başladı. Bu bir korkunun ifadesi. Hiçbir belediye başkanı aynı anda hiçbir şeyi bilemez. Ben onlara diyorum ki, belediye başkanlığı hedef makamıdır. Belediye başkanı ekiple oturur, projesini üretir, ilgili sivil toplum örgütleriyle tartışır, uzlaşmasını yapar. Hedefini koyar, birilerini görevlendirir ve takip eder. Haydi yolumuz ve yolunuz açık olsun" dedi.

VURAL: TÜRBANI RANT ARACI OLARAK KULLANMAK İSTİYORLAR

Partililere hitaben konuşma yapan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural konuşmasında Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı hedef alarak, "Başörtüsü meselesi dediler, gelin çözelim dedik. Anayasa'da değişikliği yaptık ondan sonra da uzlaşmaya vardık. Ek 17'yi çıkartacaktık, yan çizdiler, kıvırdılar. 'Hadi gelin' dedik gelmediler. Niye? Çünkü çözülmesini istemiyorlar. Çünkü bunu siyasi bir rant aracı olarak kullanmayı istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Oktay Vural, "Geçenlerde söyledi, 'Bu meyvenin daha olgunlaşmasını beklememiz lazım' dedi. Daha ne kadar bu meyvenin olgunlaşmasını bekleyeceksin Sayın Başbakan! Herşeyi çıkarttın, hala başörtüsü üzerinden nemalanıyorsun. O insanların üzerinden siyaset yapmak muhafazakarlığa sığıyor mu? Dün kendi gömleğini çıkartıp, bugün tişörtle dolaşanlar kimliklerini, milli görüşlerini, siyasi geçmişlerini unuttular. Biz bu geçmişimizin neresinden utandık? Şerefle gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Adayların tanıtılmasıyla tören sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*