Ali Bulaç'ın Cemal' Karayılan salvosu

Ali Bulaç'ın Cemal' Karayılan salvosu.13375
  • Giriş : 09.05.2009 / 16:06:00

İskele Sancak'a dün akşam Ali Bulaç'ın Karayılan'la röportaj yapan Hasan Cemal'le ilgili sert sözleri damgasını vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Ali Bulaç'tan Hasan Cemal'e yaylım ateşi. Zaman Gazetesi yazarı Ali Bulaç, terör örgütü PKK'nın yöneticilerinden Murat Karayılan'la röportaj yapan Hasan Cemal'i provokatif gazetecilik yapmakla suçladı.

Kanal 7'de yayımlanan İskele Sancak programına katılan Ali Bulaç, Hasan Cemal'in, Murat Karayılan röportajını doğru bulmadığını söyleyerek, Milliyet Gazetesi yazarını ağır sözlerle eleştirdi.

İşte Ali Bulaç'ın, İskele Sancak programı moderatörü Erhan Çelik'le yaşadığı o diyalog:

Ali Bulaç: Hasan Cemal'in yaptığını hiç doğru bulmuyorum.

Erhan Çelik: Hasan Cemal'in, Murat Karayılan'la yaptığı röportajı gazetecilik açısından değerlendirmek gerekmiyor mu?

Ali Bulaç: Hayır! Hasan Cemal'in yaptığı doğru değil. Hasan Cemal gidip Ahmet Türk'le, Aysel Tuğluk'la, DTP'nin siyasileriyle gidip konuşmalı. Onların fikirlerini almalı. Ben DTP'yi referans alıyorum. Meşru bir siyasi hareket olarak kabul ediyorum. Dağda savaşan bir insan benim muhatabım değil. O beni ilgilendirmez.

Erhan Çelik: Yine de yapılan gazeteciliktir.

Ali Bulaç: Hayır, çok yanlış bir gazeteciliktir. Provokatif bir gazeteciliktir. Bırakın siyasileri, bırakın DTP'lileri, bırakın Tayyip Erdoğan'ı, bırakın Deniz Baykal'ı… Sorun bunlar arasında. Bir Genelkurmay başkanı konuşacak ondan sonra Murat Karayılan… Bu yanlıştır!

Bu sözlerin ardından Erhan Çelik, yeniden tartışmanın ana gündem maddesi olan Bilge Köyü katliamına dönerek olayın sosyolojik boyutlarını tartışmaya açtı. Ancak, Ali Bulaç'ın Hasan Cemal'le ilgili sözleri stüdyoda soğuk duş etkisi yaptı.

Zaman Gazetesi yazarının yaptığı bu çıkışın ardından Hasan Cemal'in, Murat Karayılan'la yaptığı röportaj, medyanın yeni tartışma konusu olacağa benziyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*