Ali Çetin, Melih Gökçek'i icraya verdi

Ali Çetin, Melih Gökçek'i icraya verdi.12333
  • Giriş : 05.06.2009 / 13:27:00

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, Federasyonun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten alacağı tazminat için icraya başvurduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Çetin, tahsil edilecek 1.500 lirayla, Eskişehir Belediyesinden ''temiz ve sağlıklı Kabalak Suyu'' alınacağını ve Kızılay'da ücretsiz dağıtılacağını belirtti.

Ali Çetin yaptığı yazılı açıklamada, Kızılırmak suyuyla ilgili tartışmalar sırasında Gökçek'in TÜDEF ve Genel Başkanına ilişkin sözleri hakkında yargı yoluna gittiklerini ve Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesinin Gökçek'e tazminat cezası verdiğini ifade etti.

Gökçek'in ''tazminatı ödememekte direttiğini'' belirten Çetin, özetle şunları kaydetti:

''TÜDEF, alacağı tazminatı icra marifetiyle almak yoluna başvurmuştur. 1.500 lira tutarındaki alacak, 16. İcra Müdürlüğü 2009/6735 dosyasıyla işleme konmuştur. Bu tutar, Melih Gökçek'in kişisel varlığından tahsil edilecek.

Tahsil olunacak parayla, Eskişehir Belediyesinden temiz ve sağlıklı Kabalak Suyu alınacak ve Kızılay'da tüketicilere ücretsiz dağıtılacak.

2004 yılında 350 milyon dolara mal olacak ve kente temiz su getirecek proje yerine, boşa harcanan bir milyar doların hesabını Melih Gökçek bir gün mutlaka Ankaralı tüketicilere ve yargıya verecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*