Ali Dibo'yu kanıtlamayan yalancı

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

İsmail Soylu, kendisi hakkında yolsuzluk iddiasında bulunan CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun'u iddialarını ispatlamaya çağırarak, “İspatlayamazsa kendisini müfteri ve yalancı ilan ediyorum” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Soylu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, CHP Hatay milletvekili Gökhan Durgun'un kendisine yönelttiği iddialara cevap verdi. İddiaların haftalık bir dergide gündeme getirildiğini anlatan Soylu, derginin kaynak gösterdiği Harun Özkan adlı kişinin bu haberleri tekzip ettiğini söyledi. Özkan'ın tekzip metninde “İsmail Soylu, Sadullah Ergin ve Mehmet Eraslan hakkında açıklama yapmadım” ifadesine yer verdiğini kaydeden Soylu, CHP'li Durgun'un tekzip metninden haberdar olmasına karşın kendisini suçladığını kaydetti

Durgun'u iddialarını ispatlamaya davet eden Soylu, “İspatlayamazsa kendisini müfteri ve yalancı ilan ediyorum. Eğer ispatlarsa milletvekilliğinden istifa edeceğim, ispatlayamazsa kendisini istifaya davet ediyorum” diye konuştu.
Soylu, siyasetin “çamur at izi kalsın” anlayışıyla yapılamayacağını ifade ederek, iddia sahiplerinin ellerinde en ufak bir delil olmamasına rağmen, partilerini yıpratmaya çalıştıklarını iddia etti. İsmail Soylu, başta CHP'li Gökhan Durgun olmak üzere kendileri hakkında yolsuz iddiasında bulunanlar için yargıya başvurduklarını bildirerek, “İftira atanların hepsi hakkında dava açacağız” dedi. Soylu, Harun Özkan adlı bir kişinin noterde hazırladığı tekzip metnini de gazetecilere dağıttı.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious