Ali Dinçer için TBMM'de tören

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer için, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yaptırdığı Abdi İpekçi Parkı'nda tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara'da yoğun bakımda tutulduğu hastanede hayatını kaybeden TBMM Başkanvekili Dinçer, 1977-1980 yılları arasında Ankara büyükşehir belediye başkanlığı görevini yapması nedeniyle büyükşehir belediyesi, başkanlığı döneminde Ankara'ya kazandırdığı Abdi İpekçi Parkı'nda bir tören düzenledi. Törene, Dinçer'in annesi, kardeşi Tahir Dinçer, kızı Suna Dinçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Grup Başkanı Ali Koç, bazı CHP milletvekilleri, parti ve belediye yöneticileri ile aile yakınları ve sevenleri katıldı.

Dinçer'in Türk bayrağına sarılı naaşı, sabah saatlerinde Abdi İpekçi Parkı özgürlük anıtı önüne getirilerek, ilk tören burada yapıldı. Kalabalık bir topluluğun katıldığı törende, CHP Belediye Meclisi Grubu Başkanı Yaşar Çatak ilk sözü alarak, Dinçer'in belediye başkanlığı döneminde Ankara'ya yaptığı hizmetlerini anlattı.

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Dinçer'in belediye başkanlığı döneminde Türkiye Belediyeler Birliği ile İslam ülkeleri belediyeler birliğinin kuruculuğunu yaptığını hatırlatarak, "Değerli bir arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bugün burada ailesinin de arzusuyla geçmiş dönemde Ankara'ya kazandırdığı hizmetlerden olan Abdi İpekçi Parkı'nda kendisine karşı son vazifemizi yapıyoruz. Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun" dedi. Gökçek, daha sonra Dinçer'in yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.

Konuşmaların ardından Dinçer'in naaşı beyaz karanfillerle sevenlerinin omuzlarında cenaze arabasına taşındı.

Dinçer'in cenazesi ikinci törenin yapılacağı Meclis bahçesine götürüldü.

Ali Dinçer için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de tören düzenlendi. Törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve çok sayıda milletvekili katıldı. Başbakan Erdoğan, tören alanına girerken Baykal'a ve Ali Dinçer'in ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu.

TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer'in, bugün TBMM ve Kocatepe Camisi'nde düzenlenecek cenaze töreni nedeniyle, Genel Kurul çalışmama kararı aldı. Dinçer'i son yolculuğuna AKP ve CHP'li milletvekilleri tam kadro katılarak uğurlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious