Ali Dinçer toprağa verildi

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

Ali Dinçer, TBMM ve Kocatepe Camii'nde düzenlenen törenlerin ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KARACİĞER nakli olan, ancak rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren TBMM Başkanvekili Ali Dinçer, TBMM ve Kocatepe Camii'nde düzenlenen törenlerin ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Ali Dinçer’in Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi TBMM’de düzenlenen törenin ardından Kocatepe Camii'ne getirildi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olması nedeniyle Dinçer'in tabutunun başında Ankara Seğmenleri bir süre nöbet tuttu. Dinçer’in eşi Yıldız İbrahimova ve kardeşi Tahir Dinçer de tabutun başında taziyeleri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu ile geldiği Kocatepe Camii'nde, Yıldız ibrahimova'ya başsağlığı dileklerini ilettikten sonra ayrıldı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Genel Sekreter Önder Sav, camide bulunduğu sürede eşlik ettikleri Cumhurbaşkanı Sezer’i otomobiline kadar uğurladı. Cumhurbaşkanı Sezer'in, camiye geliş ve gidişi sırasında vatandaşlar, “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye tezahuratta bulunarak alkışladı.

HİKMET ÇETİN DE KATILDI

Kocatepe Camii'ndeki törene TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Devlet Bakanları Beşir Atalay ve Mehmet Aydın, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, HÜRPARTİ Genel Başkanı Yaşar Okuyan, Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, TBMM eski başkanlarından Hikmet Çetin, çok sayıda milletvekili ve bazı eski siyasetçiler katıldı. Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ise cenaze namazı kılındıktan sonra camiye geldi.

ERDOĞAN- BAYKAL EL SIKIŞMADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bazı bakanlarla geldiği Kocatepe Camii'nde öğle namazını kıldıktan sonra cenaze namazına katılmak üzere yerini alırken Baykal ile tokalaşmaması dikkat çekti. Erdoğan ve Baykal, törende gözgöze gelmemeye çalıştı.

Kocatepe Camii Baş İmamı İsmail Coşar cenaze namazını kıldırdıktan sonra Namık Kemal’in bir şiiri okuyarak, halka hizmetin en mukaddes görev olduğunu söyledi. Coşar, Ali Dinçer’in de ülkeye hizmetlerinden dolayı rahmetle yadedileceğini belirtti.

Dinçer’in tabutu daha sonra polisler tarafından omuzlara alınarak Karşıyaka Mezarlığı'na götürüldü. Vatandaşlar, Dinçer'in tabutunun üzerine gül ve karanfiller attı.

Dinçer’in cenazesi, daha sonra TBMM Başkanı Arınç, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Genel Sekreter Önder Sav ve çok sayıda milletvekilinin katıldığı törenle Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Eşi Yıldız İbrahimova ile kardeşi Tahir Dinçer burada da taziyeleri kabul etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious