Ali Dinçer yoğun bakımda

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

CHP Milletvekili Ali Dinçer'in yoğun bakımda olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ali Dinçer Kimdir?

Ali Dinçer, 1945 yılında Bulgaristan'ın Razgrad şehrinde doğdu. ODTÜ Mühendislik Fakültesini bitirdi. Endüstri Mühendisi. Ankara eski Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Ankara Milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı yaptı.

TBMM Başkan Vekili Ali Dinçer'e, Ankara Üniversitesi İbni Sina Tıp Fakültesi Hastanesi'nde karaciğer nakli yapılmıştı.

Uzun süre lenf kanseri tedavisi gören Ali Dinçer, tedavi sürecinde karaciğerlerinin yetersiz kalması nedeniyle sarılık hastalığına tutulmuştu.

CHP Bursa milletvekili Ali Dinçer, uzun süren kanser ve sarılık tedavilerinin ardından Ankara'da önemli bir ameliyat geçirdi. Sarılık tedavisi kapsamında karaciğer yetmezliği sorununu çözmek için karaciğer nakli kararı alan İbni Sina Hastanesi doktorları, aranan uygun karaciğerin İstanbul'da bulunması üzerine harekete geçti. Dinçer, uygun karaciğerin uçakla Ankara'ya getirilmesinin ardından ameliyata alındı. Ankara belediye başkanlığı ve devlet bakanlığı yapan Ali Dinçer, halen TBMM başkan vekili olarak görev yapıyor. CHP Bursa Milletvekili Dinçer, yaklaşık 2 yıllık lenf kanseri tedavisinin ardından, bir süredir sarılık tedavisi görüyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious