Ali Kalkancı, 28 Şubat’ta hakim karşısında

  • Giriş : 15.02.2006 / 00:00:00

28 Şubat sürecinin önemli aktörlerinden Ali Kalkancı’nın yolu bir kez daha 28 Şubat’la kesişiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avukat bir bayanla imam nikahı kıydırdığı iddia edilen Kalkancı, ilk eşine boşanma davası açtı. Eşi de buna tazminat davasıyla karşılık verdi. Ancak Kalkancı’nın, Başbakanlık’tan emekli bir bürokrat ve bir emekli albay vasıtasıyla eşine baskı yaptığı öne sürülüyor. Nazen Kalkancı’nın avukatı Zeki Bulgan, “Ali Bey, aracıları vasıtasıyla tazminat talebimizi biraz aşağı çekmemizi istedi. Ancak amaçları anlaşmak mıydı, yoksa aba altından sopa göstermek miydi anlayamadık.” diyor. Ali Kalkancı’nın 100 milyon YTL’ye yaklaşan bir servet içerisinde yüzdüğünü iddia eden Nazen Kalkancı, mahkeme kararına rağmen eşinin çocukları kendisine göstermediğini ileri sürüyor. Çiftin 5 çocuğu bulunuyor.

Ali Kalkancı, 28 Şubat sürecinde ikinci eşi Emire Kalkancı ve Fadime Şahin’le ilgili haberlerle gündeme oturdu. ‘Sahte şeyh’ olarak anılan Kalkancı, Fadime Şahin’in tecavüz iddialarının ardından tutuklanarak cezavine konuldu. Kalkancı, cezaevinden çıktıktan sonra eski karısı Nazen Hanım’la yeniden evlendi. Ancak kısa süre sonra yeniden başka kadınlarla yaşadığı iddia edilen Kalkancı, eşine boşanma davası açtı. Nazen Kalkancı, eşi için “Eyüp Adliyesi’nden bir hakimin avukat kızıyla imam nikahı kıydırdı. Ataköy’de yaşıyorlar.” diyor. Avukat Zeki Bulgan ise “Ali Kalkancı gizli bir hazine.” ifadesini kullanıyor. Tazminat davasını açmadan önce Ali Kalkancı’nın mal varlığını araştırdıklarını aktaran Bulgan, “Sadece kendi üzerine 7 şirket bulduk. Bir de yakınlarının üzerine olan şirketleri var. Servetinin yaklaşık 100 milyon YTL olduğunu tahmin ediyoruz.” iddialarında bulunuyor.

Bir başka kadınla nikâh kıydığı iddiası yalan

Ali Kalkancı’nın avukatı Şemistan Bekiroğlu ise iddiaları reddediyor. Kalkancı’nın eşini kovmadığını, tam tersine Nazen Hanım’ın evi terk ettiğini iddia eden Bekiroğlu, “Ali Bey çocuklarıyla beraber yaşıyor. Bir başka kadınla nikah kıydırdı iddiası yalandır. Hatta kastedilen o bayan avukat, iki hafta önce bir subayla evlendi. İftira atıyorlar.” dedi. Bekiroğlu, çocukların anneye gösterilmediği iddiasını da reddederek, “Anne icra yoluyla istediği zaman çocuklarını görebilir. Çünkü müvekkilim eşine güvenmiyor. Dengesiz tavırları var.” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious