Ali Kalkancı: Ergenekon beni kullandı

Ali Kalkancı: Ergenekon beni kullandı.18513
  • Giriş : 28.05.2009 / 21:00:00

Kalkancı, kullanıldığını Ergenekon soruşturması ile anladığını iddia ederek 'Şahin de Ergenekon üyesi’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

28 ŞUBAT sürecinin simge isimlerinden 'sahte şeyh' Ali Kalkancı, uyuşturucu operasyonundan sonra gözaltına alındığında verdiği ifadedede, 28 Şubat sürecinde kullanıldığını Ergenekon Soruşturması ile daha iyi anladığını söylediği öğrenildi. Ergenekon sanıkları Ümit Oğuztan ve Sisi lakaplı Seyhan Soylu gibi şahısların organize bir şekilde kendisine komplo kurduklarını savunan Kalkancı İfadesinde 'Ben de anladım ki 28 Şubat Ergenekon'un bir parçasıdır' demiş

ŞİMDİ DAHA İYİ ANLIYORUM

FABRİKASINDA captagon uyuşturucu üretirken yakalanıp tutuklanan Ali Kalkancı, emniyet ifadesinde 28 Şubat sürecini de anlattı. Ergenekon kapsamında haklarında işlem yapılan bazı şüphelilerin, 28 Şubat sürecinde kendi yanında olduğunu anlatan Kalkancı 'Ergenekon operasyonlarının ardından 28 Şubat'taki senaryoların içersine kimler tarafından hangi amaçlarla çekildiğimi daha iyi anlamaktayım' dedi. '28 Şubat sürecinde sadece benim üzerimden hükümete ve mütedeyyin ve muhafazakar yaşayan insanlara çok büyük darbeler vuruldu' diyen Kalkancı kendisinin bilerek böyle bir oyunun içinde yer almadığını kaydetti.

28 ŞUBAT ERGENEKON ÜRÜNÜ

ERGENEKON kapsamında haklarında işlem yapılan Turgut Büyükdağ, Ümit Oğuztan ve Sisi'nin organize bir şekilde kendisine komplo kurduklarını savunan Kalkancı 'Benim içersinde olmadığım ve tamamen benim dışımda bir yapı tarafından kullanıldığımı Ergenekon operasyonları kapsamında hakkında işlem yapılan şahıslardan benimle ilgili olanların faaliyetlerinden anladım. Anladım ki 28 Şubat süreci Ergenekon'un bir parçasıdır' dedi.

Fadime Şahin'in 1996 yılı sonlarına doğru tekkeye gelmeye başladığını anlatan Ali Kalkancı 'Mürşitle mürit arasındaki ilişkinin haddini aşması neticesinde Fadime Şahin'i tekkeden uzaklaştırdım. Ondan sürekli şüphelendim. Sürekli benimle cinsel ilişkiye girmek istiyordu. Ben her defasında onu tersledim. 28 Şubat sürecinde gözaltına alındığımda erkekliğime yediremediğim için ilişkiye girdiğimi söylemiştim. Kesinlikle kendisi ile ilişkiye girmedim. Girmiş olsaydım Müslüm Gündüz'ün başına gelenler benim başıma gelecekti' dedi.

ŞANTAJLA PARAMI ALDILAR

ERGENEKON sanıklarının eşi Emire Kalkancı'nın seks kasetleri ile kendisine şantaj yaptığını öne süren Ali Kalkancı, 'Ergenekoncular beni ve ailemi maddi-manevi perişan ettiler. Ümit Oğuztan benimle ilgili haberleri Ergenekon'un görüşleri doğrultusunda medyaya servis yaptı. Şantajla benden yüklü miktarda rant elde etti' iddiasında bulundu.

Öztürk'le gizli ortağız

ALİ Kalkancı, Ergenekon klasörlerine giren telefon konuşmasında kendisi için 'Bizim Hoca' diyen Ergenekon tutuklusu Mehmet Zekeriya Öztürk'le gizli ortak olduklarını iddia etti. Kalkancı ifadesinde '2000 yılında kurulan Çınar Farma Kimya A.Ş isimli şirketin resmi ortakları dışında gizli ortakları vardı. Gizli ortakları olan ben, Mehmet Zekeriya Öztürk ve Cengiz Palacan idi. Ben Öztürk'ü kovunca bizi barıştırmak için araya giren ve kendisini emekli paşa diye tanıtan Nazmi Dayı 'Veli Küçük bizim büyüğümüzdür, ben onun adına geliyorum. Sizleri barıştırmak istiyorum' dedi' iddiasında bulundu.

Star

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*